وصول ۵۸٠٠ میلیارد ریال مالیات از یک پرونده استخراج رمزارزها در آذربایجان‌غربی

وصول ۵۸٠٠ میلیارد ریال مالیات از یک پرونده استخراج رمزارزها در آذربایجان‌غربی

مدیرکل امور مالیاتی استان آذربایجان‌غربی از طی مراحل وصول ۵۸٠٠ میلیارد ریال مالیات از یک پرونده استخراج رمزارزها در استان خبرداد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، جعفر پورمختار در جمع خبرنگاران در نشستی به مناسبت هفته مالیات با اشاره به تحقق ۱۲۶‌.۷ درصدی وصول مالیات در استان گفت: طی سال گذشته ۴۴ هزار میلیارد ریال درآمد مالیاتی وصول شد که نسبت به سال گذشته ۷۶ درصد رشد داشته است.

وی استان آذربایجان‌غربی را از پیشگامان مبارزه با فرار مالیاتی عنوان و افزود: برای اولین بار از محل رمز ارز و درآمد حاصل از استخراج ارزدیجیتال، مالیات‌ها را شناسایی و به مرحله وصول رساندیم که در این راستا تنها در یک پرونده مبلغ ۵۸٠٠ میلیارد ریال شناسایی و به مرحله وصول مالیات رسید.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌غربی با اشاره به فعالیت شرکتهای صوری در استان و انجام معاملات در حوزه آهن قراضه برای شرکتهای بزرگ فولادی گفت: با همکاری اطلاعات استان، افراد واقعی پشت پرده شرکتهای صوری شناسایی شد و در این راستا نیز ۷۴٠٠ میلیارد ریال مالیات تعیین و در مرحله وصول قرار گرفت.

پورمختار با اشاره به ارائه اظهارنامه مالیاتی و فرم تبصره ماده ۱٠٠ توسط مودیان افزود: برای عملکرد مالیات سال گذشته از ۲۷۱هزار و ۲۹۷ فقره اظهار نامه مالیاتی اخذ شده، ۲۱٠ هزار و ۸۶٠ فقره مربوط به فرم تبصره ماده ۱٠٠ بوده که آمار مقایسه ای نشان می دهد ۷۸ درصد از مالیاتها از طریق فرم تبصره ماده ۱٠٠ اخذ و قطعی شده است.

وی با اشاره به توزیع عوارض مالیات بر ارزش افزوده اظهار کرد: طی سال ۱۴٠٠، میزان توزیع عوارض بین شهرداری ها، دهیاری ها، فرمانداری و عشایر ۳۲٠٠ میلیارد ریال بود که این میزان با رشد صد درصدی این مبلغ به ۶۴۸۵ میلیارد ریال رسید و در سه ماهه نخست سال جاری ۳هزار میلیارد ریال از این محل کسب شد که رقمی در خور توجه است.

مقاله اصلی