صدور 68 میلیون صورت‌حساب الکترونیکی در سامانه مودیان/ 760 شرکت عضو سامانه مودیان شدند

بر اساس آخرین آمار و اطلاعات سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور، ۷۶۰ مودی صورتحساب های الکترونیکی خود را به سامانه مودیان ارسال کردند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تا تاریخ 16 فروردین ماه سال جاری حدود760 مودی موفق به ارسال صورتحساب الکترونیکی شده اند که از این تعداد 214 مورد به صورت مستقیم، 523 مورد از طریق شرکت‌های معتمد و تعداد 23 مورد نیز از طریق سامانه های دولتی در سامانه مودیان ثبت شده است.

براساس این گزارش، تاکنون بیش از 68 میلیون صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان ارسال شده است که از این تعداد، بالغ بر 54 میلیون صورتحساب توسط خود مودیان، بیش از 14 میلیون صورتحساب با کمک شرکت‏ های معتمد و بیش از 24 هزار صورتحساب نیز از طریق سامانه های دولتی ارسال شده است.

دهن‌کجی شرکت‌‎های دولتی به سامانه مؤدیان/ منظور: قانون پایانه‌های فروشگاهی اصلاح می‌شود

لازم به ذکر است، تا تاریخ مذکور مجموعا حدود 18 هزار حافظه از طریق مودیان، شرکت های معتمد و سامانه های دولتی اخذ شده است.

گفتنی است شرکت‏ های پذیرفته شده در بورس و فرابورس از اول آبان‏ماه سال 1401 و شرکت‏ های دولتی و سایر دستگاه ‏های اجرایی مشمول ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری از اول دی‏ماه همان سال طبق قانون ملزم به صدور و ارسال صورتحساب الکترونیکی شده اند. همچنین از ابتدای سال‏ 1402 نیز اشخاص حقوقی (به جز اشخاص حقوقی موضوع ماده (16) قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 1400) مشمول اجرای این قانون گردیده اند.

انتهای پیام/

مقاله اصلی