رسیدگی سریع و مالیات‌ستانی عادلانه با پرداخت برخط مالیات بر ارزش افزوده

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در نشست ستاد هوشمندسازی با محوریت اجرای پرداخت برخط مالیات بر ارزش افزوده گفت: نسخه نهایی سند هوشمندسازی در حال تکمیل است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، داود منظور رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در جلسه ستاد هوشمندسازی مالیاتی با اشاره به اجرای تبصره (1) ماده 17 قانون مالیات بر ارزش افزوده در خصوص مالیات ارزش افزوده دفاتر اسناد رسمی گفت: تلاش خواهیم کرد با اولویت، پرداخت برخط مالیات بر ارزش افزوده دفاتر اسناد رسمی را به اتمام برسانیم.

وی ضمن تاکید بر مزایای اجرای این قانون افزود: پرداخت برخط مالیات بر ارزش افزوده باعث می شود هم رسیدگی ها به سرعت و با دقت انجام پذیرد و هم مالیات ستانی بصورت عادلانه صورت گیرد.

چالش‌های جدی اجرای مالیات برعایدی سرمایه؛ از معضل فرار سرمایه تا مقاومت احتمالی مشمولانلزوم رفع ایرادات طرح مالیات بر عایدی سرمایه پیش از تصویب

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در ادامه با اشاره به نهایی شدن نسخه دیجیتال و هوشمندسازی نظام مالیاتی گفت: در حال حاضر به یک سند کامل و جامع دست یافته ایم که تلاش می کنیم به زودی ابلاغ شود.

منظور در خصوص شناسایی مسایل مهم موجود در نسخه نهایی سند هوشمندسازی نیز گفت: در تنظیم سند هوشمندسازی، باید ابتدا اهداف و اولویت های اصلی نظام مالیاتی هوشمندسازی تعیین شده و زمان بندی و نحوه اجرای آن مشخص شود.

انتهای پیام/

مقاله اصلی