جزئیات خدمات غیرحضوری مالیاتی در بستر «مالیات من» + فیلم

با توجه به رونمایی از نرم افزار «مالیات من» توسط سازمان امور مالیاتی، قرار است این نرم افزار بستر دسترسی آسان مودیان به کلیه خدمات غیرحضوری سازمان امور مالیاتی را فراهم کند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، روز دوشنبه هفته جاری سازمان امور مالیاتی از یک اپلیکشین جامع خدمات مالیاتی که قرار است، امکان ارائه خدمات به مودیان را به صورت غیرحضوری فراهم کند رونمایی کرد.

داوود منظور رییس سازمان امور مالیاتی در این خصوص گفت: با استفاده از نرم افزار «مالیات من» افراد می‌توانند خدمات مالیاتی را از طریق این اپلیکیشن دریافت کنند و دیگر نیازی به مراجعه حضوری نیست. امکان ارائه انواع اظهارنامه و استعلام از طریق این سامانه وجود دارد. این سکو مودیان را به درگاه خدمات الکترونیک نظام مالیاتی نیز متصل می‌کند و در آن درگاه مودیان می‌توانند تمام سوابق مالیاتی خود را مشاهده کنند.

مالیات , سازمان امور مالیاتی کشور ,

براساس اطلاعات اعلام شده از سوی سازمان امور مالیاتی، امکان ارائه عنوان اظهارنامه مالیاتی شامل اظهارنامه ارث، نقل و انتقال خودرو، نقل و انتقال املاک، ارزش افزوده، عملکرد و سایر اظهارنامه‌ها و همچنین امکان پرداخت آنلاین مالیات‌ها وجود دارد. در کنار این موارد می‌توان برای دریافت انواع گواهی‌های مالیاتی از جمله گواهی ماده 186 از این نرم افزار استفاده کرد.

هدف از ایجاد این سکوی نرم افزاری تسریع و تسهیل فرآیندهای مالیاتی است. این سکو علاوه بر امکان دریافت خدمات مالیاتی مهم و پرکاربرد امکان گفتگو آنلاین، تماس صوتی و تصویری و تشکیل گروه با سایر مودیان را برای همه افراد فراهم کرده است.

برآورد وصول 90 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در سال آینده

از دیگر امکانات این نرم افزار اتصال آن به سامانه سوت‌زنی، پادکست‌های مالیاتی و دسترسی به قوانین و دستورالعمل‌های مالیاتی است.

افراد می‌توانند برای دریافت این نرم افزار به نشانی app.tax.gov.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/

مقاله اصلی