با عجیب‌ترین عوارض و مالیات‌های جهان آشنا شوید

با عجیب‌ترین عوارض و مالیات‌های جهان آشنا شوید

اعتمادآنلاین نوشت : از مالیات برای نگهداری سگ تا دریافت عوارض برای نفس کشیدن را می‌توان از جمله عجیب‌ترین پرداختی‌های مردم معرفی کرد که کشورها از سوئیس گرفته تا ونزوئلا از شهروندان خود دریافت می‌کنند.

از مالیات برای نگهداری سگ تا دریافت عوارض برای نفس کشیدن را می‌توان از جمله عجیب‌ترین پرداختی‌های مردم معرفی کرد که کشورها از سوئیس گرفته تا ونزوئلا از شهروندان خود دریافت می‌کنند.

یک رسانه عربی در گزارشی در این رابطه نوشت: برخی می‌گویند دو چیز، اول مرگ و دومی پرداخت مالیات در این جهان برای همگان حتمی است، اما برخی از این مالیات‌ها و عوارض که کشورها بر مردم خویش اعمال می‌کنند، بسیار سخیف به نظر می‌رسد که برخی از آنها را در ادامه می‌خوانید:

مالیات برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی در اوگاندا

در اوگاندا مردم بابت استفاده از شبکه‌های اجتماعی مانند واتس‌اپ، فیسبوک و توییتر باید مالیات پرداخت کنند.

بر اساس حکمی که یوری موسیونی، رئیس‌جمهور اوگانادا در سال ۲۰۱۸ صادر کرد، با توجه به تلف شدن بسیار زیاد وقت مردم در شبکه‌های اجتماعی آنها باید بابت این اتلاف وقت مالیات بپردازند، امری که مردم آن را تعدی به آزادی خود و آزادی بیان دانستند.

این مالیات زمانی عجیبت‌تر می‌شود که بدانیم بخش زیادی از جمعیت اوگاندا زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

مالیات بر انتشار مطلب در شبکه‌های اجتماعی در تانزانیا

اگر در تانزانیا قصد به روز کردن صفحه خود در فضای مجازی را داشته باشید باید سالانه مبلغ ۴۴۰ دلار را به عنوان مالیات کنار بگذارید.

بر اساس قانونی که در مارس ۲۰۱۸ در تانزانیا به تصویب رسید، همه افرادی که اقدام به تولید محتوا در شبکه اینترنت می‌کنند، باید به دولت مالیات بپردازند.

این امر البته صرفاً به افرادی که اقدام به انتشار متن در شبکه‌های مجازی می‌پردازند ختم نمی‌شود، بلکه در صورت انتشار فیلم یا پادکست یا راه‌اندازی رادیو و تلویزیون اینترنتی هم باید این مالیات را پرداخت کرده و مخاطبان آنها هم چنین سرنوشتی دارند.

مالیات بر نگهداری سگ در سوئیس

در سوئیس اگر مالیات نگهداری سگ را پرداخت نکنید، سگ شما معدوم می‌شود.

نکته جالب‌تر اینکه این مالیات به شکل ثابت نیست و هر چه جثه سگ بزرگ‌تر باشد، مبلغ مالیات هم افزایش پیدا می‌کند. تنها سگ‌های زنده‌یاب و راهنما از این قاعده مستثنی هستند.

در پی این دستورالعمل مسئولان یکی از روستاهای سوئیس که در آن حدود ۳۰۰ سگ نگهداری می‌شود، تهدید کردند در صورتی که صاحبان سگ‌ها حاضر به پرداخت مالیات نباشند، به سوی سگ‌ها شلیک خواهند کرد.

گفتنی است قانونِ قتل سگ‌هایی که صاحبانش حاضر به پرداخت مالیات آنها نباشند، مربوط به سال ۱۹۰۴ است و امروزه به طور میانگین هر صاحب سگ در سوئیس باید ۴۸.۵۰ دلار در سال به شهرداری مالیات بپردازد.

عوارض نفس کشیدن در ونزوئلا

یکی از تعجب‌آورترین مالیات‌های موجود مربوط به عوارض بر نفس کشیدن در ونزوئلاست. البته این عوارض، صرفاً برای مسافران فرودگاه بین‌المللی کاراکاس است.

به گفته مسئولین فرودگاه، این پول بابت تامین هزینه راه‌اندازی سیستم تصفیه هوا در این فرودگاه گرفته می‌شود.

مالیات بر رشوه و اموال سرقت‌شده در آمریکا

بر اساس قانون فدرال آمریکا کسانی که اقدام به کسب درآمد نامشروع کرده و حتی برای یک بار هم در زندگی خود رشوه دریافت کرده باشند، باید مالیات آن را بپردازند.

بر اساس دستورالعمل اداره درآمدهای داخلی آمریکا، هر فردی که رشوه دریافت می‌کند، مکلف است آن را به عنوان بخشی از درآمد خود ثبت کند و بابت آن مالیات بپردازد.

اداره مالیات آمریکا همچنین افرادی را که فعالیت‌های غیرقانونی همچون تجارت مواد مخدر دارند، مجبور می‌کند مالیات درآمدهای حاصل از آن را به دولت بپردازند.

سارقان نیز بعد از دستگیری مجبور هستند مالیاتی متناسب با ارزش فعلی کالای سرقت‌شده در بازار را به دولت پرداخته و سارق حتی در صورت بازگرداندن اموال سرقت‌شده به صاحبانش، باز هم در برابر اداره مالیات بدهکار باقی می‌ماند.

مالیات بر انجام جادوگری در رومانی

در رومانی گرچه جادوگری یک شغل رسمی محسوب نمی‌شود اما جادوگران باید مالیات این فعالیت پردرآمد را بپردازند.

بسیاری از مردم رومانی همچنان به خرافه‌ها ایمان دارند و جادوگران از این راه درآمدهای سرشاری کسب می‌کنند. همین امر باعث شده تا دولت این کشور با وجود عدم به رسمیت شناختن این شغل، برای افزایش درآمدزایی، از فعالان در این امر مالیات دریافت کند.

بیشتر بخوانید:

  • مالیات لاکچری بازهای ملک و اتومبیل، کمتر از ۴۰۰ میلیارد!

۳۵۲۲۰

مقاله اصلی