612 میلیارد تومان از جرایم مالیاتی واحدهای تولیدی قزوین بخشیده شد

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین گفت: ۶۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از جرایم مالیاتی واحدهای تولیدی استان قزوین بخشیده شده است

– اخبار استانها –

عزیزالله عباسپور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین با بیان اینکه بخشودگی جرایم مالیاتی یکی از درخواست‌های همیشگی تولیدکنندگان از ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان است، اظهار داشت: در همین راستا 612 میلیارد و 700 میلیون تومان از جرایم مالیاتی واحدهای تولیدی استان قزوین در 9 ماهه امسال بخشیده شده است.

وی اضافه کرد: این بخشودگی مالیاتی بر اساس بخشنامه ریاست سازمان امور مالیاتی کشور و با استفاده از از اختیارات حاصل از ماده 191 قانون مالیات‌های مستقیم جهت پشتیبانی از بخش تولید بویژه واحدهای تولیدی آسیب‌دیده از کرونا و تحریم اقتصادی صورت گرفته است.

عباسپور همچینن از رشد 45 درصدی اظهارنامه‌های دریافتی از اشخاص حقیقی در سال جاری خبر داد و گفت: امسال طی مهلت مقرر قانونی برای ارائه اظهارنامه صاحبان مشاغل در مجموع بیش از 72 هزار فقره اظهارنامه و فرم تبصره ماده (100) از سوی اشخاص حقیقی دریافت شد.

وی با بیان اینکه این رشد چشمگیر نشانه ارتقای تمکین مالیاتی است، ادامه داد: در دریافت اظهارنامه اشخاص حقیقی بیش از 22 هزار اظهارنامه جدید دریافت شده است که این کار در نتیجه اشراف اطلاعاتی به داده‌ها و اطلاعات مربوط به مبادلات اقتصادی بود و ساماندهی دستگاه‌های کارتخوان بیش از هر عاملی در این حوزه اثرگذار بوده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین با بیان اینکه امسال در حوزه اشخاص حقوقی هم شاهد افزایش اظهارنامه و میزان مالیات ابرازی بودیم، گفت: در مجموع امسال بیش از 5300 اظهارنامه توسط اشخاص حقوقی به این سازمان ارسال شد و همچنین میزان مالیات ابرازی شرکت‌ها هم نسبت به سال گذشته 40 درصد افزایش پیدا کرد.

همکاری سازمان مالیاتی و پلیس امنیت اقتصادی برای پیگیری جرایم مالیاتی

وی با ذکر اینکه عمده درآمد استان قزوین از مالیات سرچشمه می‌گیرد، ادامه داد: : با توجه به مصوبه سازمان برنامه و بودجه تخصیص اعتبارات استانی متناسب با تأمین درآمدهای مالیاتی هر استان است و با توجه به اینکه درآمدهای استان در سال گذشته براساس سهمیه تعیینی به طور کامل وصول شده است، اعتبارات استانی هم به طور کامل تخصیص یافته و بنابراین مالیات مهمترین اهرم توسعه استان محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

مقاله اصلی