۱۵ هزار واحد مسکونی خالی و ۱۵۰ بنگاه غیرمجاز در پرند شناسایی شد/ کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت واحد‌ها

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو به نقل از وزارت راه و شهرسازی، آرش صیادی مدیرعامل شهر جدید پرند در خصوص روند شناسایی خانه‌های خالی، ارایه آمار این واحد‌ها به سازمان امور مالیاتی برای اخذ مالیات و همچنین شناسایی بنگاه‌های مشاور املاک فاقد مجوز توضیح داد: با تاکید وزیر راه و شهرسازی کمیته شناسایی خانه‌های خالی در شهر جدید پرند راه‌اندازی شد. هدف قانونگذار و این طرح‌های حمایتی، تولید مسکن و عرضه به بازار مسکن است تا بتوان در بازار مسکن تعدیل ایجاد کرد.
مدیرعامل شهر جدید پرند ادامه داد: با احتکار مسکن برخورد می‌کنیم و بر اساس قانون به سازمان امور مالیاتی برای اخذ مالیات معرفی خواهد شد.
صیادی میزان خانه‌های خالی در شهر جدید پرند را ۱۵ هزار واحد مسکونی عنوان کرد و افزود:در حال راستی آزمایی این تعداد واحد‌های خانه خالی هستیم که بعد از نهایی شدن به سازمان امور مالیاتی برای اخذ مالیات معرفی خواهد شد و روند مالیات ستانی از این واحد‌ها در برنامه قرار می‌گیرد.
وی تصریح کرد: به دارندگان واحد‌های خالی در شهر جدید پرند توصیه می‌کنیم تا هرچه سریعتر واحد‌های خالی را به بازار مسکن عرضه کنند تا بازار اجاره تعدیل شود. اگر این واحد‌ها برای سال بعد خالی بماند میزان مالیاتی که از این واحد‌ها اخذ خواهد شد به دو برابر می‌رسد.
مدیرعامل شهر جدید پرند گفت: گشت‌های کنترلی و شناسایی واحد‌های مسکونی خالی با حضور مأمور مالیات خواهد بود.
وی در خصوص شناسایی دفاتر مشاوران املاک غیرمجاز در شهر جدید پرند توضیح داد: بیش از ۱۵۰ بنگاه املاکی که یا مجوز نداشتند و یا غیرقانونی فعالیت می‌کردند شناسایی شد که برخی از بنگاه‌های مشاور املاک به دستور مقام قضایی پلمپ شد. برخی از این بنگاه‌ها نیز موانعی داشتند که برای مجوز خود اقدام کرده‌اند.
صیادی گفت: از زمان فعالیت گشت‌های شناسایی خانه‌های خالی در پرند به طور میانگین ۲۰ تا ۳۰ درصد قیمت واحد‌ها در پرند کاهش یافت و تقریبا چندماهی است که قیمت‌ها تثبیت شده است.

مقاله اصلی