کشتی فرنگی قهرمانی اروپا| شب بدِ ترک‌ها با باخت در هر 3 فینال 5 وزن اول/ امتیاز برابر ترکیه و آذربایجان در پایان روز دوم

تیم ملی ترکیه با ۳ فینالیست شانس زیادی برای یکه‌تازی در پایان رقابت‌های ۵ وزن اول کشتی فرنگی قهرمانی اروپا داشت، اما با شکست یونس امره باشار، علی چنگیز و رضا کایالپ، این تیم با امتیازی برابر با آذربایجان روز دوم را به پایان رساند.

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در روز دوم مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی اروپا، کشتی‌های مقدماتی و نیمه‌نهایی 5 وزن دوم (60، 67، 72، 82 و 97 کیلوگرم) همراه با فینال و رده‌بندی 5 وزن اول (55، 63، 77، 87 و130 کیلوگرم) در بخارست رومانی دنبال شد که آرتیوم دلیانو از مولداوی، مراد ممدوف از آذربایجان، مالخاز آمویان از ارمنستان، الکساندر کوماروف از صربستان و سرگی سیمینوف از روسیه قهرمان شدند.

کشتی فرنگی قهرمانی اروپا| شکست پرویز نصیب‌اف در نیمه‌نهایی و فینالیست شدن سیوبانو، حسرت جعفروف و الکسانیان

در روز اول رقابت‌ها و در 5 وزن اول، ترکیه با 3 فینالیست صدرنشین بود اما هیچ‌کدام از کشتی‌گیران ترک دیشب نتوانستند مقابل حریفان خود در فینال پیروز شده و امتیاز کامل (25 امتیاز) را از آن خود کنند که اگر حتی یکی از آنها در فینال می‌برد، این تیم به تنهایی صدرنشین شب دوم می‌شد.

یونس امره باشار فینال 77 کیلوگرم را به مالخاز آمویان ارمنی باخت، علی چنگیز برخلاف پیش‌بینی مقابل کوماروف تن به شکست داد و بدترین شکست ترک‌ها هم در فینال اتفاق افتاد، جایی که مخاطبان کشتی برای شکسته شدن رکورد الکساندر کارولین خود را آماده کرده بودند اما رضا کایالپ که 2-صفر از حریف پیش بود، مقابل سیمینوف روس ضربه فنی شد و به این ترتیب ترکیه با 72 امتیاز همراه با آذربایجان 72 امتیازی صدرنشین شب دوم شدند.

آذربایجانی‌ها باوجود شکست رشاد ممدوف در فینال 55 کیلوگرم مقابل دلیانو، با مراد ممدوف در 63 کیلوگرم قهرمان شدند.

تیم ملی ارمنستان نیز که یکی از 5 طلای توزیع شده شب دوم را با آمویان به خود اختصاص داد هم با 54 امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت. اوکراین، گرجستان و مولداوی نیز با 39، 39 و 35 امتیاز در رده‌های بعدی هستند.

انتهای پیام/

مقاله اصلی