کره جنوبی رمزارز "متخلفان" مالیاتی را مصادره می‌کند

کره جنوبی رمزارز "متخلفان" مالیاتی را مصادره می‌کند

رسانه‌های کره جنوبی گزارش دادند که مقامات محلی این کشور قصد دارند به منظور جلوگیری از فرار مالیاتی، دارایی‌های رمزارز شهروندانی را که حتی معادل چند صد دلار بدهی مالیاتی دارند، مصادره کند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، رسانه‌های کره جنوبی گزارش دادند که مقامات محلی این کشور قصد دارند به منظور جلوگیری از فرار مالیاتی، دارایی‌های رمزارز شهروندانی را که حتی معادل چند صد دلار بدهی مالیاتی دارند، مصادره کند.

مقامات شهر بزرگ "پوهانگ" در شرق کره جنوبی دارایی های ارز دیجیتال کسانی را که 500 هزار وون (حدود 368.76 دلار) یا بیشتر به اداره مالیات محلی بدهکار هستند، توقیف و مسدود خواهند کرد.

ارزش دارایی‌های رمزارز متعلق به "متخلفان" مالیاتی در این شهر اخیراً افزایش یافته و این در حالی است که بیش از 12 میلیون دلار بدهی معوقه مالیاتی در این شهر ثبت شده است.

ضرر هنگفت پسر رئیس بانک مرکزی اروپا در رمزارزافزایش تورم در کره جنوبی در اولین ماه سال جاری میلادی

مقامات محلی در حال بررسی دارایی‌های ارز دیجیتال بیش از 5200 متخلف فرار مالیاتی در صرافی هایی مانند Bithumb، Upbit، Korbit و Coinone هستند.

در ادامه این گزارش توضیح داده شده است که در صورت تایید، کیف پول دیجیتال شخصی که دارای معوقات مالیاتی است بلافاصله توقیف می‌شود و تراکنش‌های آن مانند فروش یا برداشت متوقف می‌شود.

در صورت عدم پرداخت داوطلبانه معوقات پس از توقیف، دارایی‌های مجازی برای پوشش مالیات معوق در بازار رمز ارز فروخته می‌شود.

وون کی هو، رئیس اداره مالیات محلی پوهانگ در این باره گفت: ما تمام تلاش خود را برای روشن‌گری در مورد متخلفان قدیمی مالیاتی نه تنها با توقیف و فروش دارایی‌های مجازی، بلکه با معرفی انواع تکنیک‌های اختصاصی جمع آوری (بدهی) مناسب با عصر دیجیتال انجام خواهیم داد.

بر اساس این گزارش، شهر پوهانگ تنها شهر کره جنوبی نیست که از مصادره ارزهای دیجیتال برای جمع‌آوری مالیات استفاده می‌کند. سال گذشته، مقامات شهر چئونگجو نیز گفتند که قصد دارند کسانی را که حدود 750 دلار مالیات بدهکار هستند، هدف قرار دهد.

انتهای پیام/

منبع