پرداخت 1472 میلیارد تومان اعتبار به شهرداری‌ها و دهیاری‌های زنجان

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان از پرداخت یک‌هزار و ۴۷۲ میلیارد تومان میلیارد تومان اعتبار به شهرداری‌ها و دهیاری‌های زنجان خبر داد و گفت: باید در مردم حسی به وجود آید که پرداخت مالیات در راستای ساختن فردایی بهتر برای خود و فرزندانشان است.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان ، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل امور مالیاتی استان زنجان، فیروز شکوری صبح امروز در جمع خبرنگاران از واریز بیش از یک‌هزار و 472 میلیارد تومان اعتبار از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده کالا، خدمات و آلایندگی به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان در 9 ماهه امسال خبر داد.

وی با بیان اینکه واریز عوارض ارزش افزوده به حساب شهرداری‌‌ها و دهیاری‌ها در جهت انجام پروژه‌های عمرانی و شهری، دارای اهمیت است، تصریح کرد: اطلاع‌رسانی صحیح و به هنگام از نحوه مصارف حاصل از درآمدهای مالیاتی و تبیین و تشریح کارکردها و آثار پرداخت مالیات سبب همکاری و مشارکت بیشتر مردم می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان اظهار داشت: اگر چنین حسی در مردم به وجود آید که پرداخت مالیات در راستای ساختن فردایی بهتر برای خود و فرزندانشان است، تمایل و رغبت آن‌ها برای پرداخت مالیات بیشتر می‌شود که در این راستا لازم است تمام دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی استان با امور مالیاتی همراه شوند.

فرار مالیاتی بیش از 10 میلیارد ریالی در خراسان جنوبی

انتقال پرونده‌های شرکت‌ها و واحدهای تولیدی بزرگ به داخل استان

وی با اشاره به اقدام مهم صورت گرفته برای افزایش درآمدهای مالیاتی استان گفت: انتقال پرونده‌های شرکت‌ها و واحدهای تولیدی بزرگ به داخل استان، سهم قابل توجهی از افزایش درآمد مالیاتی استان را به خود اختصاص داده است.

شکوری درباره افزایش سهم شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده از سه درصد به چهار درصد، اظهار داشت: تخصیص بخش بیشتری از مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها راه را برای ارائه خدمات بیشتر این حوزه در راستای آبادانی و بهسازی شهرها و روستاها فراهم می‌ کند.

انتهای پیام/ن

مقاله اصلی