واکنش مدیرکل ‌مالیات‌ زنجان به ادعای بازگشت مالیات 50 شرکت‌

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان به ادعای یکی از نمایندگان مجلس استان واکنش نشان داد.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، فیروز شکوری مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان در نشست خبری با اصحاب رسانه به لزوم نهادینه‌شدن فرهنگ مالیاتی در کشور تأکید کرد و اظهار داشت: در کشورمان هرکسی درآمدی دارد طبق قانون باید مالیات آن را بپردازد.

وی با بیان اینکه پرداخت مالیات به رشد و توسعه کشور کمک می‌کند ابراز کرد: البته مردم حق دارند بدانند که مالیاتشان در کجا هزینه می‌شود و قطعاً اگر بدانند که پرداخت مالیات در رشد و توسعه کشورشان هزینه می‌شود مشتاق‌تر به پرداخت مالیات می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان به تخلفات برخی اصناف اشاره کرد و گفت: متأسفانه گلایه‌ها و شکایات از برخی از پزشکان متخلف زیاد است و کارشناسان امور مالیاتی و اداره‌کل مبارزه با پولشویی و سیستم سوت‌زنی آماده شنیدن گزارشات مردمی هستند.

وی گفت: در حال حاضر پرونده سه پزشک متخلف در استان به دادسرا ارسال شده و پرونده 23 پزشک دیگر در حال بررسی است. در حوزه مالیات با هیچ کسی تعارف نداریم و اگر متوجه تخلف شویم حتماً به مراجع قضایی معرفی می‌کنیم.

شکوری در ادامه به حوزه طلافروشان اشاره کرد و گفت: در این زمینه هم پرونده‌ها با دقت بررسی می‌شود و موضوع کارت به کارت که با هدف فرار مالیاتی انجام می‌شود با دقت بررسی می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه در 9 ماهه امسال بیش از یک هزار میلیارد تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان واگذار شده است گفت: فقط 462 میلیارد تومان به شهرداری زنجان در 9 ماهه نخست امسال پرداخت شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان با بیان اینکه در سال جاری 500 میلیارد تومان فقط برگه تشخیص صادر شده است گفت: از سوی دیگر فقط 5 هزار نفر مودی جدید شناسایی کردیم.

از خودشان بپرسید

این مسئول در پاسخ به سؤال تسنیم مبنی بر اینکه یکی از نمایندگان مجلس استان مدعی شده است که ظرف چهار سال گذشته مالیات 50 شرکت به زنجان بازگشته است گفت: لطفا اسامی را از خودشان بپرسید‌. درست نیست که دیگر مسئولان در حوزه مالیاتی دخالت می‌کنند و هرکس باید در حوزه خود صحبت کند.

انتهای پیام/

مقاله اصلی