هشدار مالیاتی پلیس فتا‌ به مردم برای «پیامک‌های جعلی»/ کلاهبرداری 7.5 میلیاردی در خراسان شمالی + فیلم

رئیس اداره پیشگیری از وقوع جرم پلیس فنای استان خراسان شمالی گفت: پیامک‌های مالیاتی که در روزهای اخیر با شماره‌های شخصی برای مودیان ارسال می‌شود، جعلی و خطرناک است.

– اخبار استانها –

سرگرد امیر رمضان‌زاده در گفتگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد اظهار داشت در چند روز گذشته پیامک‌های حاوی لینک پرداخت مالیات برای برخی از مودیان استان خراسان شمالی به صورت انبوه ارسال شده است.

وی افزود این پیامک‌ها حاوی لینک‌های مخربی است که بلافاصله پس از ورود، کاربر به صفحه‌ای مجازی و جعلی که جهت سوءاستفاده از اطلاعات مودیان است وارد می‌شود. نرم‌افزارهای معرفی شده در این پیامک‌ها هم برای کلاهبرداری تعبیه شده است.

رییس اداره پیشگیری از وقوع جرم پلیس فنای استان خراسان شمالی گفت: سرشناسه و شماره پیامک‌ها شخصی بوده و هیچ ارتباطی به سازمان امور مالیاتی استان یا کشور ندارد.

سرگرد امیری گفت: برگ جرایم تخلفات مالیاتی که از طریق لینک وارد آن می‌شوید تقلبی و جهت دریافت اطلاعات هم استانی‌ها است که از آنها بهره برداری می‌شود.

وی افزود: شماره سازمان مالیاتی کشور 500051526 است و مردم باید نسبت به جعلی یا واقعی بودن پیامک‌های ارسالی مراقب باشند. از مردم عزیز می خواهیم ضمن عدم اعتماد و اعتنا به این گونه پیام‌ها مراتب را به پلیس فتای استان جهت پیگیری‌های بعدی انتقال دهند.

به گزارش تسنیم، بر اساس اعلام پلیس فتای خراسان شمالی کلاهبرداران در هفت ماه گذشته 7 میلیارد و 600 میلیون تومان از مردم کلاهبرداری کرده و ده‌ها پرونده قضائی در این زمینه تشکیل شده است. پلیس فتا از مردم خواست از پیامک‌های ارسالی از شبکه‌های اجتماعی شماره‌های شخصی را به هیچ وجه باز یا کلیک نکنند و در صورت بروز این اتفاق با شماره 096380 و یا سایت پلیس فتا به صورت برخط و شبانه‌روزی با پلیس فتا در ارتباط باشند.

.

انتهای پیام/311/.

مقاله اصلی