نرخ جدید ناوگان باری هنوز اعلام نشده است

نرخ جدید ناوگان باری هنوز اعلام نشده است

اردبیل- مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: هنوز نرخ جدید حمل و نقل بار و کرایه تعیین شده در این حوزه اعلام نشده و منتظر نظر سازمان حمایت هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد حمداللهی شامگاه دوشنبه در نشست هم‌اندیشی کانون شرکت‌های حمل و نقل بار و رانندگان در اردبیل اظهار کرد: به دور از مسائل جزئی و حاشیه‌ای تمرکز سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بر حل مشکلات اساسی فعالان حمل و نقل بار و کالا است تا در سال‌جاری بتوانیم از ظرفیت قانون بودجه استفاده کرده و بخشی از این مشکلات و نارسایی‌ها را برطرف کنیم.

وی ضرورت حل ریشه‌ای مشکلات را با نگاه واقع‌بینانه و به دور از تأخیر و تعلل در فرآیند اجرایی یادآور شد و تصریح کرد: در سطح کلان حل مشکلات مالیاتی، بیمه‌ای، تأمین لاستیک، سوخت و روغن مورد نیاز صاحبان ناوگان حمل و نقل بار مورد توجه است و سعی ما بر این است تا با حل این مشکلات تا حد زیادی رضایت جامعه هدف را فراهم کنیم.

مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در مورد دریافت حق کمیسیون از سوی شرکت‌های حمل و نقل کالا و بار گفت: این فرآیند توافقی است و ما به سمت سیستمی کردن این امر جلو می‌رویم تا از اعمال رفتارهای سلیقه‌ای جلوگیری شود.

حمداللهی برگزاری نشست‌های متعدد با شرکت نفت و فرآورده‌های سوختی را برای حل دغدغه‌های صاحبان کامیون‌ها بیان کرد و افزود: امیدواریم هر چه سریع‌تر این پیگیری‌ها با نتایج مطلوب به سرانجام رسیده و شاهد عملیاتی شدن توافقات به نفع فعالان عرصه حمل و نقل بار باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در برخورد با تخلفات شرکت‌های حمل و نقل بار در همه مناطق کشور مصمم هستیم و اجازه نمی‌دهیم تا فرار بار و حمل بار بدون بارنامه در سطح کشور به یک روش جاری تبدیل شود.

حمداللهی اضافه کرد: از طریق سیستم‌های هوشمند کنترل‌ها در این زمینه تشدید شده و حتی برای شرکت‌های حمل و نقل مواد معدنی نیز ضوابط و مقرراتی تعیین شده تا جلوی فرار بار و تخلفات احتمالی در این زمینه گرفته شود.

وی بیان کرد: البته پلیس قول داده تا جرایمی که برای فرار بار خودروهای باری در نظر می‌گیرد را افزایش دهد چرا که این جرایم در حال حاضر قدرت بازدارندگی مناسبی ندارند.

مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در مورد اعلام نرخ جدید کرایه حمل و نقل بار در کشور گفت: ما پیشنهادات خود را ارائه کردیم و سازمان حمایت قرار است نرخ جدید را به زودی اعلام کند.

مقاله اصلی