نحوه‌ ارسال صورتحساب الکترونیکی مالیاتی از طریق دستگاه‏‌های کارتخوان

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور بر لزوم افزایش همکاری دستگاه‌های حاکمیتی در خصوص اجرای قانون پایانه های فروشگاهی بویژه نحوه ارسال صورتحساب‏ های الکترونیک مورد پذیرش از طریق دستگاه‌های کارتخوان با مشارکت و همکاری شرکت شاپرک تاکیدکرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در جلسه کارگروه راهبری سامانه مودیان با اشاره به این که مدل پیاده سازی قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان و اجرای کامل آن در بخش های مختلف اقتصادی فرآیند دشوار، پیچیده و زمان بری است، تصریح کرد: خوشبختانه با مشارکت دستگاه‏ های ذیربط و هدایت کارگروه راهبری، این گام مهم برداشته شد و هم اکنون شرکت‏ های بورسی و فرابورسی و همچنین شرکت‏ های دولتی و سایر دستگاه‏ های اجرایی مشمول اجرای این قانون شده و استقبال خوبی از اجرای آن داشته اند.

در ادامه جلسه، مصوب شد با توجه به برخی چالش‏ ها و مشکلات مودیان فراخوان اول در جریان ارسال صورتحساب‏ های الکترونیکی که در موعد مقرر به سامانه برای ثبت نهایی و صدور ارسال نشده مهلتی درنظر گرفته شود.

77 درصد اظهارنامه‌های مالیاتی بدون رسیدگی قطعی شد

بررسی راهکارهای همکاری بانک مرکزی (شرکت شاپرک و شرکت‏ های پرداخت (psp) ) و وزارت صمت برای صدور صورتحساب الکترونیکی یکی از دیگر از مصوبات این جلسه بود که مقرر شد در کمیته فنی سامانه مودیان مورد بحث و بررسی قرار گرفته و نتیجه جهت تصمیم گیری نهایی به کارگروه راهبری سامانه مودیان ارایه شود.

در این جلسه همچنین اخذ اطلاعات نسخ الکترونیکی پزشکان از وزارت بهداشت و درمان و سازمان‏ های بیمه گر پایه از طریق کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی مورد توافق اعضای کارگروه سامانه راهبری مودیان قرار گرفت.

انتهای پیام/

مقاله اصلی