موافقت نمایندگان مجلس با شفافیت مالیاتی معاملات مسکن

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با شفافیت مالیاتی معاملات مسکن موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروزیکشنبه (9 بهمن) مجلس در روند بررسی گزارش شور دوم کمیسیون اقتصادی در مورد طرح مالیات بر سوداگری و سفته بازی با پیشنهاد الحاقی روح اله متفکرآزاد نماینده تبریز در مجلس موافقت کردند.

حمایت مجلس از برنامه‌های عمران روستایی بنیاد مسکن

در پیشنهاد الحاقی این نماینده آمده است: مشاورین املاک و شرکت های معتمد موضوع بند (ر) حق اخذ حق الزحمه به تناسب مالیاتی را به صورت، صورتحساب الکترونیکی ندارند و حق الزحمه ایشان به موجب آئین نامه ای که ظرف مدت 3 ماه به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی به تصویب هیات وزیران می رسد براساس نرخ ثابت برای هر یک از انواع معاملات محاسبه خواهد شد.

بنابراین گزارش متفکرآزاد در توضیح پیشنهاد الحاقی خود، گفت: با این کار خواستیم میزان دعاوی کاهش پیدا کند، ضمن آنکه ضرری هم متوجه مشاورین املاک نمی شود، هدف قانون کنونی نیز تامین خواهد شد. در واقع انگیزه فعالیت مشاورین املاک در مناطق با ارزش مبادلاتی بیشتر، کاسته می شود یعنی اجازه نمی دهیم با میزان نرخ ساختمان ها و خانه ها و اجاره بهاها بازی شود لذا این پیشنهاد می تواند به کنترل قیمت کمک کند و فرآیند تناسب ارزش معاملات را از میزان حق الزحمه مشاوران املاک خارج می کند.

انتهای پیام/

مقاله اصلی