معافیت 400 میلیارد تومانی صادرکنندگان زنجان

مدیر کل امور مالیاتی استان زنجان معافیت صادرکنندگان استان زنجان از ماده ۱۴۱ را از مالیات ۴۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل مالیاتی استان زنجان، فیروز شکوری در نشست بخش خصوصی با رئیس سازمان امور مالیاتی با تقدیر از اتاق بازرگانی و اصناف استان زنجان برای همکاری تنگاتنگ با این اداره کل کار اظهار داشت: همکاری این ارگان‌ها منجر به تحقق سهم‌های تعیین شده برای استان زنجان در امور مالیاتی شده است.

وی به استرداد 72 میلیارد تومان طی سال گذشته به طلبکاران امور مالیاتی اشاره و تصریح کرد: این مبلغ در سال جاری 240 میلیارد تومان بوده است که به حساب اشخاص حقیقی و حقوقی واریز شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر درخواست قابل توجهی از طرف واحد‌های فعال اقتصادی در امور مالیاتی وجود ندارد، گفت: چند شرکت در این مورد درخواست‌هایی را طی چند روز گذشته ارائه کرده‌اند.

وی بخشودگی مالیاتی سال جاری را 639 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این مبلغ نسبت به سال گذشته 67 درصد افزایش یافته است.

شکوری معافیت صادرکنندگان استان زنجان از ماده 141 را از مالیات 400 میلیارد تومان عنوان و تصریح کرد: در این مدت 300 مورد مکاتبه با دفاترپیشخوان اتاق بازرگانی و اسناد مکاتبه انجام و امور پیشرفته است.

وی ادامه داد: مبلغ پرداختی به حساب شهرداری‌های استان هم از 625 میلیارد تومان سال گذشته به یک هزار و 600 میلیارد تومان در سال جاری افزایش یافته است.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان به تغییرات روی داده در اعضای هیات دادرسی‌ها اشاره و تاکید کرد: در حال حاضر این هیات متشکل از نفر از نمایندگان امور مالیاتی اصناف اتاق بازرگانی در این هیئت فعالیت می کنند.

انتهای پیام/

مقاله اصلی