معافیت 10سالۀ مالیاتی برای سرمایه‌گذاری اقتصادی در لرستان

مدیرکل امور مالیاتی لرستان از معافیت ۱۰سالۀ مالیاتی برای سرمایه‌گذاری اقتصادی در این استان خبر داد.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حجت‌الله صالحی صبح امروز، شنبه، در جمع خبرنگاران با اشاره به تقسیم‌بندی مالیات‌ها گفت: تمام افراد حقیقی و حقوقی که داخل کشور با فعالیت اقتصادی و خدماتی درآمد کسب می‌کنند، مشمول پرداخت مالیات هستند.

وی افزود: نرخ مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی بر اساس میزان درآمد از 15 درصد تا 25 درصد متغیر است و نرخ مالیات اشخاص حقوقی بدون در نظر گرفتن میزان درآمد نیز به‌صورت 25 درصد تعیین می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی لرستان عنوان کرد: اظهارنامۀ اشخاص حقیقی و حقوقی نوعی مالیات بر درآمد است و اشخاص حقیقی و حقوقی ملزم هستند اطلاعات سود و زیان، درآمدها و هزینه‌ها را در پایان هر دورۀ مالی به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال کنند.

تحقق 88درصدی تعهد مالیاتی در لرستان

وی با بیان اینکه معافیت مالیاتی برای سرمایه‌گذاری اقتصادی در لرستان 10ساله است، اضافه کرد: واحدهای تولیدی، معدنی و صنعتی که در مناطق محروم احداث می‌شود تا مدت زمان مشخصی از معافیت مالیاتی برخوردار هستند.

صالحی با تصریح به اینکه اگر مؤدی مالیات خود را در زمان مناسب پرداخت نکند مشمول جرایم مالیاتی می‌شود، گفت: مؤدیان مالیاتی نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر اقدام کنند.

مدیرکل امور مالیاتی لرستان با تأکید به شفافیت اقتصادی در کشور، ابراز کرد: جلوگیری از فرار مالیاتی و تحقق عدالت مالیاتی از مزایای اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی است.

صالحی با بیان اینکه اشخاص حقوقی مشمول قانون پایانه‌های فروشگاهی موظف به مراجعه به سامانه مؤدیان و ثبت‌نام هستند، اظهار داشت: اشخاص حقوقی مکلف به اجرای این قانون هستند.

وی با اشاره به وجود 14 میلیون دستگاه ابزار پرداخت در سال 1399 در کشور خاطرنشان کرد: این میزان دستگاه فرار مالیاتی را به‌دنبال داشت و ابزارهای پرداخت مانند دستگاه‌های کارتخوان و ابزارهای پذیرش اینترنتی باید به سامانۀ مؤدیان مالیات متصل شود.

انتهای پیام/644/.+

مقاله اصلی