مرکز دادرسی مالیاتی، سنگر تظلم‌خواهی مردم در حوزه مالیات است.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو به نقل از رسانه مالیاتی ایران، سید محمدهادی سبحانیان، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه، مرکز دادرسی مالیاتی سنگر تظلم خواهی مردم و مؤدیان مالیاتی است، گفت: لازم است با جذب نیروی انسانی توانمند در مدیریت‌های دادرسی، توان رسیدگی به پرونده‌ها در هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی ارتقاء یابد.
دکتر سبحانیبان تصریح کرد: دستاورد‌های ملموس و قابل ارائه‌ای در مرکز دادرسی اتفاق افتاده است که در نتیجه ابتکار عمل "تعریف شاخص‌های عملکردی جامع" در دوره جدید بوده است.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی صیانت از کارکنان را یکی از رویکرد‌های اصلی سازمان امور مالیاتی در دوره تحولی جدید دانست و بیان داشت: بیمه مسئولیت کارکنان مالیاتی برای آرامش خاطر همکاران مالیاتی در سراسر کشور انجام شده است.
دکتر سبحانیان افزود: برای بهبود وضعیت خدمت به همکاران مدیریت‌های دادرسی و خدمت‌رسانی بهتر به مردم، به زودی معاونتی برای توسعه مدیریت و امور پشتیبانی در ستاد مرکز دادرسی مالیاتی ایجاد می‌شود.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی تأکید کرد: انتظار سازمان بعد از برگزاری نشست‌های اینچنینی، گره‌گشایی از مشکلات مردم و بهبود فرآیند‌های مالیات‌ستانی است.
در پایان این نشست هم‌اندیشی رئیس کل سازمان امور مالیاتی از مدیران دادرسی "استان‌های لرستان، قم، خراسان رضوی، یزد، کردستان، ایلام و چهارمحال‌وبختیاری" و همچنین مدیر دادرسی "غرب استان تهران" به عنوان مدیران دادرسی مالیاتی برتر در کشور با اهداء لوح، تقدیر کرد.

مقاله اصلی