مالیات های بالا به کسبه فشار آورده است/لزوم نظارت بر اجاره صنوف

مالیات های بالا به کسبه فشار آورده است/لزوم نظارت بر اجاره صنوف

ورامین- امام جمعه موقت ورامین گفت: کرایه‌های اصناف مستأجر نیازمند تصویب قانون و حمایت از کاسب است و مالیات‌های بعضاً بالا به این قشر از جامعه فشار آورده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محسن محمودی صبح سه شنبه در بازدیدی که به همراه فرمانده بسیج ادارات و بسیج اصناف از اداره صمت ورامین داشت، طی سخنانی گفت: مردم نیازمند خدمت بوده و اصناف در این مهم پیشرو هستند، صنوف می‌توانند در بحث مسائل شهری پل ارتباطی بین مردم باشند و در این رابطه باید قانون و عرف جامعه برجسته باشد.

وی با اشاره به مشکلات برخی اصناف در رابطه با افزایش اجاره بها تاکید کرد: کرایه‌های اصناف مستأجر نیازمند تصویب قانون و حمایت از کاسب است و مالیات‌های بعضاً بالا به این قشر از جامعه فشار آورده است و این فشار قطعاً به مردم نیز منتقل می‌شود.

محمودی اضافه کرد: لازم است گله‌های به جای اصناف مورد توجه قرار گیرد و باید با آسیب شناسی توسط اداره صمت و اتاق اصناف این گونه مسائل به داخل جامعه تسری پیدا نکند، ساختار بسیج اصناف می‌تواند به کمک اصناف با پیگیری مأموریت‌ها به شکل مثبت پیش رود.

امام جمعه موقت ورامین در پایان بیان داشت: کمک و نظارت لازمه حمایت از صنوف است، بنده مدافع تخلف از هیچ فرد و اداره‌ای نیستم، برخی تخلف‌ها عادت شده است و باید این تخلف‌ها جایی قطع و متخلفین به سزای خود برسند و پیگیری این موارد توسط فرد، جایگاه و نهاد و اداره جزو الزامات دین و قانون و دستگاه‌های مسئول است.

رئیس اداره صمت ورامین نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این اداره گفت: با حمایت دادستان ورامین برای برخورد با تخلفات ورود کرده ایم.

جاوید افزود: برخی اصناف ابعاد حد و حدود دین و شرع را نمی‌شناسند و بعضاً بخاطر منافع شخصی و اجتماعی خودشان موارد قانونی را زیر پا می‌گذارند ولی با توجه به نظارت ما در بحث تخلفات بدون اغماض برخوردها صورت می‌گیرد

وی ادامه داد: کمیسیون نظارت بر صنوف متشکل از یازده عضو که هشت اداره نیز باشند تشکیل شده است و در برخی موارد فشارهای بیرونی مانع از اجرای اصل قانون شده است، جامعه اصناف برای اجرای قانون باید با هم همراه شوند ولی تعارض منافع بخاطر برخی سودجویی ها شکل گرفته است و برخوردهایی نیز در این خصوص شکل گرفته است.

مقاله اصلی