قهرمان جهان در چه صورتی ملی‌پوش فرنگی ایران در قهرمانی آسیا می‌شود؟

میثم دلخانی یکی از گزینه‌های وزن ۶۳ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران است که قرار بود در جام وهبی‌امره با ایمان محمدی مسابقه انتخابی داشته باشد.

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، جام وهبی‌امره ترکیه که روزهای 17 تا 20 اسفند ماه در ترکیه برگزار می‌شود قرار است گره چند وزن تیم ملی کشتی فرنگی را برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا و همچنین در برخی اوزان جهت انتخاب ملی‌پوش المپیکی باز کند.

یکی از این اوزان، 63 کیلوگرم بود. جایی که میثم دلخانی قهرمانی سال 2021 63 کیلوگرم جهان بعد از آزمون ناموفق خود در وزن المپیکی 60 کیلوگرم بازی‌های آسیایی هانگژو، بار دیگر به وزن سابقش بازگشته و قرار بود با ایمان محمدی که سال 2023 به عضویت تیم ملی درآمد و عازم بلگراد شد، حضور دارند.

دلخانی که بعد از پایان مصدومیت دستش، به کورس بازگشته، در پیکارهای قهرمانی کشور نفر اول شد، ایمان محمدی هم که باید در این رقابت‌ها کشتی می‌گرفت به دلیل آسیب‌دیدگی نتوانست در قم روی تشک برود، بنابراین با نظر کادرفنی تیم ملی این دو نفر در فهرست اعزامی به تورنمنت وهبی‌امره قرار گرفتند اما همچنان محمدی با مصدومیت مواجه است.

به همین دلیل احتمال دارد که هیچ کشتی‌گیری به این تورنمنت اعزام نشود و اگر این اتفاق بیفتد، باتوجه به زمان باقی‌مانده و عدم فرصت برگزاری مسابقه انتخابی در زمانی دیگر، میثم دلخانی نماینده 63 کیلوگرم کشتی فرنگی در مسابقات قهرمانی آسیا خواهد بود.

انتهای پیام/

مقاله اصلی