فیلم/ فرار مالیاتی پزشکان همچنان ادامه دارد!

پس از گذشت چندین ماه از تذکر سازمان امور مالیاتی نسبت به فرار مالیاتی پزشکان همچنان برخی از پزشکان از نصب و استفاده کارتخوان در مطب خود امتناع می‌کنند؛ بیش از ۵۰ درصد گزارش‌های فرار مالیاتی مربوط به پزشکان است.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، پس از گذشت چندین ماه از تذکر سازمان امور مالیاتی نسبت به فرار مالیاتی پزشکان همچنان برخی از پزشکان از نصب و استفاده کارتخوان در مطب خود امتناع می‌کنند!

این در حالی است که کارمندان و کارگرانی که بعضا یک دهم برخی پزشکان هم درآمد ندارند در همان ابتدای دریافت حقوق، مالیاتشان کسر می‌شود. طبق اعلام مدیرکل دفتر بازرسی مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی بیش از 50 درصد گزارش‌های فرار مالیاتی مربوط به پزشکان است.

وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , پزشک , مالیات , فرار مالیاتی , فرار مالیاتی پزشکان ,

تاکنون اسامی 1786 نفر از پزشکان به سازمان نظام پزشکی ارسال شده و اسامی 3900 نفر دیگر نیز در حال ارسال است. در این بین عدم برخورد قاطع با پزشکان متخلف سبب شده که به جمع این افراد خاطی اضافه شود.

رقم واقعی فرار مالیاتی پزشکان چقدر است؟

پیش از این اعلام شده بود سازمان مالیاتی و بانک مرکزی برای جلوگیری از فرار مالیاتی شروع به تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری کردند. طبق این طرح قرار بود فقط دستگاه‌های کارتخوان مبنای اخذ مالیات از حساب‌ها نباشند و تمامی تراکنش‌های حساب‌های افراد بررسی شود. براین اساس اگر میزان تراکنش‌های یک حساب سقف مصوب و موردنظر را رد کند آن حساب تجاری محسوب شده و به آن مالیات تعلق می‌گیرد.

با این حال طبق مشاهدات میدانی و آمارهای رسمی همچنان برخی از پزشکان با دریافت پول نقد و کارت به کارت یا روش‌های دیگر مانند ارائه کردن شماره کارت سایر افراد از پرداخت مالیات فرار می‌کنند!

انتهای پیام/

مقاله اصلی