فارس من|‌ قطع دست دلالان‌ از سفره مردم با اجرای مالیات بر سوداگری‌

فارس من|‌ قطع دست دلالان‌ از سفره مردم با اجرای مالیات بر سوداگری‌

دلالی و واسطه‌گری در اغلب کالاهای مورد نیاز مردم، از مسکن گرفته تا خودرو و پوشاک و غذا و طلا و غیره، به گفته کاربران فارس من، سفره زندگی مردم را تنگ کرده است؛ سردبیر پویش «ضرورت اعمال فوری مالیات سنگین بر درآمد دلالان» ‌عامل بازدارنده رفتارهای ضداقتصادی دلالان را اجرای دقیق مالیات می‌داند.

گروه اقتصادی‌ خبرگزاری فارس: زد و بند و رانت‌هایی که اسمش را دلالی می‌توان گذاشت به گفته کاربران سامانه فارس من، سفره زندگی مردم را تنگ کرده است.

سردبیر پویش «لزوم اعمال فوری مالیات سنگین بر دلالان»‌ در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس می‌گوید: «جلوی زد و بندها و رانت‌ها باید گرفته شود، یک‌شبه میلیاردر شدن ‌عده‌‌ی عامل فلاکت مردم عادی است، هرجا نگاه می‌کنیم دلالان آنجا هستند. از بنگاه‌های خرید و فروش خانه و ماشین و خرید و فروش حواله و قرعه کشی خودرو تا خوراک و پوشاک و … وظیفه دولت و قوه قضائیه است که در این زمینه ورود کند و با دلالان برخورد کند.»

‌طرحی با نام طرح مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی در‌ دست اقدام است که این طرح شامل مردم عادی نمی‌شود و تنها دانه درشت‌هایی که یک شبه با ایجاد نوسان در بازار سود چندبرابری می‌برند را درگیر خود خواهد کرد‌.

این طرح در چهار موضوع کلی پایه‌گذاری شده است که شامل املاک، وسایل نقلیه، طلا و سکه و انواع ارز می‌شود و هدف از تصویب این طرح مبارزه با سوداگری، رونق تولید با هدایت سرمایه به سمت تولید، عدالت مالیاتی، تعدیل قیمت ها در کالاهای مصرفی خانوار، مبارزه با قاچاق، هوشمند سازی سیستم اخذ مالیات است. شما می‌توانید جزئیات این قانون را در اینجا بخوانید.

سردبیر پویش در ادامه می‌گوید: «در نزدیکی خانه‌ام یک دلال‌ ۱۵ مغازه خریده و اغلب آنها را به بنگاه مسکن و خودرو تبدیل کرده است همین فرد قیمت خانه و مغازه را در محله ما بالا برده است، نظر من این است که ۶۰ درصد میزان حداقل مالیات بر درآمد دلالان باشد که این به نحوی بازدارنده است.»

فرهاد صادقی، کارشناس حوزه مسکن وجود آگهی‌های غلط را شگردی برای بازار گرمی دلالان دانست و گفت: «‌با ثبت ۵۰۰۰ آگهی کاذب در یک پلتفرم، می‌توان قیمت مسکن در یک منطقه تهران را ۲۵ درصد افزایش داد و دلالان مسکن با سواستفاده از فضای نابه‌سامان این پلتفرم‌ها با ثبت آگهی برای ملکی که اساسا وجود خارجی ندارد، قیمت‌سازی می‌کنند.»

سردبیر پویش مدعی است که دلالان با چند حساب حواله خریداری می‌کنند و امروزه دلالی شغل بزرگی شده است که همین هم اثر بر افزایش قیمت‌ها دارد.

شماهم اگر لزوم اعمال فوری مالیات سنگین بر دلالان را عاملی بازدارنده در زمینه افزایش قیمت‌ها می‌دانید پویش را در اینجا امضا کنید. در صورتیکه تعداد امضا به ۱۰۰۰ عدد برسد پیگیری از مسئول مربوطه دستور کار فارس قرار می‌گیرد.

پایان پیام/

مقاله اصلی