عادلانه نبودن شرایط تسهیلات در برخی مراکز فروش زنجیره‌ای/ مخالفت تولیدکنندگان مبل با برگزاری نمایشگاه

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، طبق گفته برخی از تولید کنندگان، پایین بودن قدرت خرید مردم، وجود تکثر مراکز خرید مبل در تهران، وجود مراکز بزرگ خرید نظیر سرا‌ها با تسهیلات بلند مدت خرید، مالیات و …. از جمله مشکلاتی است که این روز‌ها تولید کنندگان مبل یافت آباد با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.
در ادامه رستگار رئیس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه رکورد، تورم و مالیات ۳ موضوع مهم است که برخی اصناف با آن مواجه هستنداظهار کرد: هیچکدام از ما در این ۳ مبحث مقصر نیستیم؛ ما خود التزام هستیم و هزینه‌های اشتغال را خودمان پرداخت کرده ایم تا اشتغال ایجاد کنیم.
وی افزود: ما در یک فضای اقتصادی غیر منصفانه واقع شده‌ایم، ما برای مشکلات شما به بازرسی اتاق اصناف ماموریت داده‌ایم که موضوعات را پیگیری کنند.
رئیس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه در سرا‌ها کالا‌هایی نظیر فرش، لوازم خانگی، مبلمان و سرویس خواب، لوستر و … است که از طریق شرکت‌های تولید داخل تولید می‌شوند گفت: ما صنفی‌ها در شرایط مختلف ممکن است مورد کم لطفی برخی دستکاه‌ها قرار گیریم.
رستگار تاکید کرد: حس مسئولیت پذیری، حس انسانی و ارائه مشکلات، امروز ما را در کنار یکدیگر جمع کرده است.
وی با اشاره به اینکه هر فروشگاهی که تاسیس می‌شود اگر متناسب با شرایط نباشد، منجر به تعطیلی برخی واحد‌های صنفی می‌شود افزود: زمانی که حمل و نقل اینترنتی آمد نیز برخی صنوف ضرر کردند و باید مشکلات را با برنامه ریزی حل کرد.
رئیس اتاق اصناف تهران بیان کرد: احساسی برخورد کردن با موضوعات درست نیست و باید با مشکلات به صورت منطقی برخورد کنیم.
وی کفت: اتاق اصناف تا انتهای موضوع به تولید کنندگان قول می‌دهد که در کنارشان باشد؛ باید خود افراد کمک کنند و به صورت منطقی باید به مشکلات نگاه کرد.
رستگار در پاسخ به سوالی مبنی بر جلوگیری از برگزاری نمایشگاه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب گفت: برگزاری نمایشگاه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب با ما نیست و شهرداری مجوز می‌دهد.
رئیس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه به جای زیر سوال بردن مجموعه‌های اقتصاد زنجیره‌ای و سراها، باید اقدامات اساسی انجام دهیم افزود: ما نزدیک به ۳ میلیون واحد صنفی در کشور داریم و باتوجه به شرایطی که ایجاد شده، باید اصناف متناسب با آن حرکت کنند و نباید با مدل گذشته حرکت کرد.
وی تاکید کرد: امروز با استفاده از روش‌های نو باید بتوانیم از ظرفیت‌های اقتصادی به نفع مجموعه‌ها استفاده کنیم.
رستگار در پاسخ به سوالی مبنی ارائه تسهیلات به تولید کنندگان و تسهیلات بلند مدت فروشندگان مبل به خریداران گفت: اتحادیه‌ها با تعداد تولید کنندگان خود اگر جمع شوند بانک‌ها با آن‌ها قرارداد می‌بندند و ما میتوانیم شرایط بهتری نسبت به سرا‌ها ایجاد کنیم.

مقاله اصلی