شهرداری زنجان نحوه هزینه‌کرد درآمدهای مالیاتی را شفاف‌سازی کند

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: انتظار ما از مسئولان شهرداری این است که اعلام کنند ۵۸۵ میلیارد تومانی که اداره‌کل امور مالیاتی استان از ابتدای امسال تاکنون به حساب شهرداری زنجان واریز کرده در کجا هزینه شده و یا می‌شود.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، فیروز شکوری صبح امروز در دیدار با اعضای شورای شهر زنجان اظهار داشت: یکی از منبع‌های درآمدی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از سوی سازمان امور مالیاتی تأمین می‌شود. در استان زنجان هم همانند سایر نقاط کشور، اداره‌کل امور مالیاتی استان زنجان سهم زیادی در منابع درآمدی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها دارد.

وی با اشاره به اینکه در 9 ماهه امسال اداره‌کل امور مالیاتی استان بیش از 1472 میلیارد تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها استان پرداخت کرده است، گفت: در این بین سهم شهرداری زنجان 585 میلیارد تومان است. این مبلغ کمی نیست که اداره مالیاتی استان به شهرداری پرداخت کرده و می‌شود با این مبلغ خدمت‌رسانی زیادی به مردم انجام داد.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان اضافه کرد: از اعضای شورای شهر زنجان و مسئولان شهرداری تقاضا داریم در این زمینه شفاف‌سازی کنند و به مردم اعلام کنند که پرداخت مالیات‌هایشان صرف رفاه و آبادانی آن‌ها هزینه می‌شود. انتظار ما از مسئولان شهرداری این است که اعلام کنند 585 میلیارد تومانی که اداره‌کل امور مالیاتی استان به حساب شهرداری زنجان واریز کرده در کجا هزینه شده و یا خواهد شد.

وی تشریح کرد: اطلاع‌رسانی صحیح و به هنگام از نحوه مصارف حاصل از درآمدهای مالیاتی و تبیین و تشریح کارکردها و آثار پرداخت مالیات سبب همکاری و مشارکت بیشتر مردم می‌شود.

364 هزار میلیارد تومان درآمدهای مالیاتی وصول شد

شکوری گفت: اگر چنین حسی در مردم به وجود آید که پرداخت مالیات در راستای ساختن فردایی بهتر برای خود و فرزندانشان است، تمایل و رغبت آن‌ها برای پرداخت مالیات بیشتر می‌شود که در این راستا لازم است تمام دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی استان با امور مالیاتی همراه شوند.

وی با تأکید بر اینکه شهرداری‌ به عنوان نهادی پرمخاطب است و بیشتر کارهای روزمره مردم با این نهاد عجین شده است، گفت: مردم حق دارند بدانند پرداخت مالیات‌هایشان در کجا هزینه شده است. اهمیت شفافیت در حوزه مدیریت شهری از سایر نهادها بیشتر است و این حق طبیعی مردم خواهد بود که بدانند بودجه شهرداری چگونه هزینه می‌شود.

این مسئول در پایان از اعضای شورای شهر زنجان درخواست کرد که اعلام کنند چه میزان اعتبار از سوی اداره‌کل مالیاتی از محل مالیات‌های مردمی برای رفاه و آبادانی شهر به شهرداری زنجان پرداخت شده است.

انتهای پیام/ن

مقاله اصلی