شناسایی ۱۰۰ هزار مودی مالیاتی جدید در مازندران

شناسایی ۱۰۰ هزار مودی مالیاتی جدید در مازندران

ساری- مدیرکل امور مالیاتی مازندران از شناسایی ۱۰۰ هزار مودی جدید مالیاتی طی یکسال گذشته در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن اسلامی ظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به نقش مالیات در توسعه کشور اظهار داشت: اگر شناختی نسبت به مسائل بودجه‌ای داشته باشیم متوجه اهمیت و نقش مالیات خواهیم شد.

وی با بیانی که مالیات در بودجه کشور نقش مهمی دارد، گفت: با اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه کشور ودیت‌هایی که در زمینه فروش دارایی‌ها و فروش نفت داشتیم نقش مالیات برجسته‌تر شده است.

وی با عنوان اینکه اکنون کشور با درآمدهای مالیاتی اداره می‌شود، گفت: ۸۵ درصد از درآمدهای کشور مربوط به مالیات است.

مدیر کل امور مالیاتی استان مازندران با اظهار اینکه بخش درآمدی مالیات از فروش دارایی‌ها بیشتر شده است، گفت: در حال حاضر درآمدهای مالیاتی جایگزین درآمدهای نفتی شده است از این رو باید نگاه خود را نسبت به مالیات تغییر دهیم.

مدیرکل امور مالیاتی مازندران با بیان اینکه در زمینه عدالت مالیاتی باید رعایت حال مودیان شود، افزود: از این رو مرکز مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی در کشور تشکیل شده و طی دو سال اخیر بالغ بر ۱۰۰ هزار ماده جدید شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه سیستم مالیاتی به سمت هوشمند شدن در پیش است، یادآور شد: در گذشته مبانی تشخیص مالیاتی چندان روشن نبود و مورد اعتراض مودیان بوده است و اکنون با توجه به داده و اطلاعات فراوان مالیات‌ها به سمت شفافیت و عدالت رفته است.

مدیر کل امور مالیاتی استان مازندران با بیان اینکه در سطح استان ۱۰ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان درآمد مالیاتی در استان مصوب شده است، یادآور شد: از این میزان ۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان مربوط به درآمدهای پیش بینی شده استان است.

اسلامی گفت: در سال قبل ۹۴۲ میلیارد تومان مالیات عوارض افزوده وصول شده است و این اعتبار بین شهرداری‌ها دهیاری‌ها و بخشداری‌ها توزیع شده است، رقم مالی مالیات وصول شده طی سال جاری را دو هزار و میلیارد تومان ذکر کرد و گفت این رقم نسبت به دوره مشابه سال قبل ۵۷ درصد رشد داشته است.

مدیرکل امور مالیات مازندران تعداد مادیان اشخاص حقوقی را بیش از ۳۰۲ هزار نفر ذکر کرد و گفت: حدود هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات توسط اشخاص حقیقی در اظهارنامه‌ها اعلام شده است.

مقاله اصلی