سیره زندگانی امام علی(ع) بهترین الگو برای مسلمانان است

سیره زندگانی امام علی(ع) بهترین الگو برای مسلمانان است

کرمانشاه- امام جمعه کرمانشاه با اشاره به فرا رسیدن عید غدیر روز امامت و ولایت، گفت: سیره زندگانی امام علی(ع) بهترین الگو برای مسلمانان است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله مصطفی علما ظهر جمعه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر کرمانشاه، اظهار کرد: روز عید غدیر رو امامت و ولایت است و پیامبر اکرم (ص) فرمودند هر کس که من را دوست دارد از این پس حضرت علی (ع) را دوست بدارد و هر کس من مولای آن هستم از این پس حضرت علی (ع) مولای اوست.

وی افزود: واقعه غدیر در آخرین حج پیامبر اکرم (ص) در بسیاری از کتب اسلامی قید شده و کتاب نهج البلاغه حاوی خطبه‌ها و کلام نورانی امیرالمومنین (ع) است که باید از آن بهره برد.

امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه امیرالمومنین (ع) بهترین الگو برای مسلمانان است، تصریح کرد: باید سیره امام علی (ع) الگویی برای زندگی تمام انسان‌ها قرار گیرد.

علما با اشاره به ۲۱ تیر سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب، بیان کرد: همگان وظیفه دارند دست‌های پشت برده مروج بدحجابی را تبیین کنند و خانواده‌ها نقش بسزایی برای مقابله این تهاجم فرهنگی دارند و باید فرزندان خود را آگاه کنند.

وی ادامه داد: انگلیس خود رضاخان را به کشور تحمیل کرد و سعی داشت مبانی فکری خود را از طریق مقابله با حجاب عملی کند اما مردم مسلمان ایران با آن مقابله کردند.

امام جمعه کرمانشاه به ۱۶ تیرماه روز مالیات در تقویم کشور، گفت: افراد باید مالیات خود را پرداخت کنند زیرا کشور وابسته این منابع است اما باید مالیات‌ها عادلانه لحاظ شود.

مقاله اصلی