ساختار اداری و نیروی انسانی سازمان امور مالیاتی باید اصلاح شود

رییس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه برخی ضعفهای مدیریتی در ساختار اداری و مدیریت منابع انسانی نیاز به اصلاح دارد، گفت: نظام مالیاتی با تعهد به ماموریت خود به دنبال تحقق کامل درآمدهای مالیاتی دولت با تکیه بر عدالت مالیاتی است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، داود منظور رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در جلسه ستاد درآمدهای مالیاتی با اشاره به لزوم توجه به پاسخگویی مناسب به مردم و اعتمادآفرینی در جامعه تصریح کرد: به هر میزان برای خدمت به مردم تلاش شود مرهون ملت بزرگ ایران هستیم. واقعیت این است که برخی کاستی ها و ضعف های مدیریتی هم در ساختار اداری و هم مدیریت منابع انسانی نیاز به اصلاح دارد و ضرورت دارد در اشتغال، انتصاب ها و ارتقاء همکاران سازمان در ادارات کل استان ها و ستاد، نهایت دقت صورت بگیرد تا افراد توانمند و شایسته فارغ از هر نوع سفارش و توصیه مشغول خدمتگزاری به مردم شوند.

شناسایی پرونده 5 هزار میلیارد ریالی فرار مالیاتی در آذربایجان‌غربی

منظور با اشاره به اینکه نظام مالیاتی نیز به سهم خود با رویکرد تحول آفرینی، اقدامات و برنامه های متعددی در دستور کار قرار داده است، افزود: نظام مالیاتی با تعهد به ماموریت سازمانی مبنی بر تحقق کامل درآمدهای مالیاتی دولت با تکیه بر عدالت مالیاتی از طریق هوشمندسازی نظام مالیاتی و همچنین استقرار میز خدمت در میان اصناف و اتحادیه ها، ضمن تعامل گسترده با فعالان اقتصادی و مردم، تکریم ارباب رجوع و مالیات ستانی عادلانه را سرلوحه امور خود قرار داده است.

در ادامه جلسه ستاد درآمد، نحوه رسیدگی به پرونده های بزرگ با اولویت 100 پرونده مهم، بررسی وضعیت صدور برگ تشخیص مالیات خانه های خالی، خانه های گران قیمت و خودروهای لوکس، بررسی مالیات پزشکان و دفاتر اسناد رسمی، نحوه تولید و پردازش اظهارنامه های برآوردی و همچنین روند ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

انتهای پیام/

مقاله اصلی