روسیه و عمان معاهده مالیاتی امضا کردند

وزارت دارایی روسیه اعلام کرد که توافقنامه‌ای را با عمان امضا کرده است که مالیات مضاعف را به منظور تقویت روابط اقتصادی بین دو کشور حذف می‌کند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، وزارت دارایی روسیه اعلام کرد که توافقنامه‌ای را با عمان امضا کرده است که مالیات مضاعف را به منظور تقویت روابط اقتصادی بین دو کشور حذف می‌کند.

این معاهده برای حمایت از سرمایه گذاران در هر دو کشور و تنظیم مقررات مالیاتی طراحی شده است. به گفته مقامات روسیه، این اقدام باید سرمایه گذاری و تجارت بین مسکو و مسقط را تقویت کند.

آلکسی سازانوف، معاون وزیر دارایی روسیه در این باره گفت: در سال 2022 حجم تجارت متقابل بین کشورهای ما رشد 46 درصدی داشته است. افزایش گردش مالی بیشتر و تقویت همکاری‌های اقتصادی ضروری است.

امارات مقصد اصلی طلای روسیه شد

این وزارتخانه توضیح داد که توافق حاصل شده یک مالیات تکلیفی کلی بر درآمد سود سهام به میزان 15 درصد و کاهش نرخ 10 درصدی را برای شرکت‌هایی که حداقل 20 درصد سهام از یک شرکت پرداخت کننده سود سهام دارند، تعیین می‌کند.

نرخ مالیات بر درآمد بهره و حق امتیاز 10 درصد نیز تعیین شده است.

وزارت دارایی روسیه همچنین افزود: نهادها و شرکت‌های دولتی و همچنین سایر اشکال سرمایه‌گذاری عمومی از مالیات تکلیفی بر درآمد سود سهام و بهره معاف خواهند بود.

بر اساس این گزارش، معاهده امضا شده بین دو کشور قرار است در سال جاری میلادی تصویب شود و از اول ژانویه 2024 لازم الاجرا خواهد بود.

انتهای پیام/

مقاله اصلی