دولت در بهار 137 هزار میلیارد تومان مالیات گرفت/ سهم مالیات خانه خالی فقط 1.5 میلیارد تومان

براساس آمارهای منتشر شده از سوی سازمان مالیاتی در سه ماهه اول سال در مجموع ۱۳۷ هزار و ۱۸۸ میلیون تومان مالیات وصول شده اما در این میان تنها ۱.۵ میلیارد تومان از خانه‌های خالی و ۱۵۰ میلیارد تومان از صادرکنندگان مواد خام وصول شده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، براساس داده‌های سازمان امور مالیاتی طی سه ماهه ابتدایی سال جاری در مجموع 137 هزار و 188 میلیون تومان مالیات وصول شده است.

450هزار خودروی لوکس امسال باید مالیات بدهند/ دریافت مالیات از خانه‌های خالی به کجا رسید؟

وصول تنها 1.5 میلیارد تومان از خانه‌های خالی

مالیات‌های مستقیم

با توجه به آمارهای موجود مجموع مالیات‌های مستقیم وصولی در فصل بهار به 80 هزار و 626 میلیارد تومان رسیده است. مالیات‌های مستقیم به سه دسته مالیات اشخاص حقیقی، مالیات بر درآمدها و مالیات بر ثروت تقسیم می‌شود.

براین اساسا در بخش مالیات اشخاص حقوقی 45 هزار و 642 میلیارد تومان، مالیات بر درآمد 27 هزار و 193 میلیارد تومان و در بخش مالیات بر ثروت 7 هزار و 790 میلیارد تومان مالیات وصول شده است.

در این میان همچنان مالیات خانه‌های گران قیمت و خانه‌های خالی ارقام وصولی بسیار پایینی دارد. بر این اساس از خانه‌های خالی تنها یک میلیارد و 489 میلیون تومان و مالیات از خانه‌های گران قیمت تنها 5 میلیارد و 890 میلیون تومان را شامل می‌شود.

جدول مالیات‌های مستقیم وصولی به شرح زیر است:

مالیات ,

مالیات ,

مالیات خام فروشی تنها 150 میلیارد تومان

مالیات برکالاها و خدمات

در بخش مالیات مربوط به کالاها و خدمات در مجموع 56 هزار و 562 میلیارد تومان مالیات وصول شده است که از این میزان 39 هزار و 968 میلیارد تومان آن مربوط به مالیات ارزش افزوده بوده است.

نکته جالب در این میزان وصول تنها 150 میلیارد تومان از عملکرد شرکتهای صادرکننده مواد خام و نیم خام و وصولی صفر مالیات بر صادرات مواد خام ومحصولات معدنی و صنایع معدنی فلزی و غیر فلزی و محصولات نفتی،گازی و پتروشیمی است.

جدول مالیات بر کالاها و خدمات به شرح زیر است:

مالیات ,

مالیات ,

انتهای پیام/

مقاله اصلی