دریافت 61 میلیون صورتحساب الکترونیکی تا فروردین 1402

بر اساس آخرین آمار و اطلاعات سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور، تا آخرین ساعات نهمین روز فروردین ۱۴۰۲ بیش از ۶۱ میلیون صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان ارسال شده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تاکنون بیش از 61 میلیون صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان ارسال شده است که از این تعداد، بیش از 46 میلیون صورتحساب توسط خود مودیان، حدود 14 میلیون صورتحساب با کمک شرکت‏ های معتمد و حدود 24 هزار صورتحساب نیز از طریق سامانه های دولتی ارسال شده است.

بر اساس این گزارش، تا نهم فروردین ماه سال جاری حدود 653 مودی موفق به ارسال صورتحساب الکترونیکی شده اند که از این تعداد 155 مورد بصورت مستقیم، حدود 480 مورد از طریق شرکت‌های معتمد و تعداد 18 مورد نیز از طریق سامانه های دولتی در سامانه مودیان ثبت شده است.

شرایط پذیرش صورتحساب الکترونیکی مشمولان پایانه‌های فروشگاهی

لازم به ذکر است تا نهمین روز فروردین ماه، بالغ بر 10 هزار مودی بصورت مستقیم، حدود 3 هزار مودی از طریق شرکت‏ های معتمد و بیش از یک هزار مودی نیز از طریق سامانه های دولتی موفق به دریافت شناسه یکتای حافظه مالیاتی شده اند.

گفتنی است شرکت‏ های پذیرفته شده در بورس و فرابورس از اول آبان‏ماه سال 1401 و شرکت‏ های دولتی و سایر دستگاه ‏های اجرایی مشمول ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری از اول دی‏ماه همان سال طبق قانون ملزم به صدور و ارسال صورتحساب الکترونیکی شده اند. همچنین از ابتدای سال‏ 1402 نیز اشخاص حقوقی (به جز اشخاص حقوقی موضوع ماده (16) قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 1400) مشمول اجرای این قانون گردیده اند.

انتهای پیام/

مقاله اصلی