درآمدهای مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد به 1255 میلیارد تومان رسید

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: درآمدهای مالیاتی استان در سال ۱۴۰۱ نسبت به ۱۳۹۹ با رشد ۱۴۳ درصدی یعنی به یک‌هزار و ۲۵۵ میلیارد تومان رسید.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج ، طاهر پورشریف امروز در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: جذب بی سابقه اعتبارات، رشد درآمدهای مالیاتی، افزایش سرمایه گذاری و کاهش نرخ بی کاری در استان حاصل تلاش و پیگیری‌های بی وقفه استاندار در سطح ملی و استانی است.

وی با بیان اینکه کهگیلویه وبویراحمد در سه شاخص اصلی حوزه اقتصادی رشد بی وقفه و بالایی داشته و ضریب این رشد برای استان بی سابقه است، عنوان کرد: اعتبارات عمرانی تخصیص یافته به استان در سال 1401 نسبت به سال 1399 رشد 103 درصدی داشت که این مبلغ 870 میلیارد تومان است.

پور شریف ابراز کرد: این مقدار اعتبار تخصیصی و نقدینگی به خوبی توزیع و مدیریت شد و اثرگذاری و عملکرد بالایی برای توسعه حوزه عمران و زیرساخت های استان در بخش های مختلف ایجاد کرد.

به گفته شریف پور در بخش اعتبارات هزینه ای سال 1401 استان رشد 85 درصدی نسبت به سال ماقبل خود داشت و تحقق این مهم و صرف هزینه‌ای که با تاکید استاندار همراه با مدیریت، کنترل و نظارت بالا صورت گرفت در بودجه هزینه ای ضریب عملکردی بالایی برای استان به جای گذاشت.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد به رشد بی سابقه درآمدهای مالیاتی استان خبر داد و ابراز داشت: درآمدهای مالیاتی استان در سال 1401 نسبت به 1399 با رشد 143 درصدی یعنی به یک‌هزار و 255 میلیارد تومان رسید.

شریف پور با اشاره به اینکه رشد درآمد مالیاتی و تحقق سهمیه‌ای استان و یا مازاد بر آن در میزان تخصیص اعتبارات به استان موثر است، افزود: در سال 1399 میزان 90 درصد درآمدها مالیاتی و 10 درصد از محل سایر بود و در سال 1401 این عدد به 82 درصد درآمدها مالیاتی و 18 درصد سایر رسید.

وی یادآور شد: رشد درآمد مالیاتی خود بیانگر رشد و توسعه شاخص‌های اقتصادی، تولید و اشتغال است.

شریف پور به کاهش چشمگیر و کم سابقه نرخ بیکاری استان خبر داد و خاطرنشان کرد: کاهش نرخ بیکاری و افزایش رشد اشتغال‌ زایی در استان با اجرای سیاست‌های دولت سیزدهم و تلاش هایی که در این حوزه در استان شد بر اساس اعلام آمار ثبتی سامانه مبنا در حوزه خدمات اشتغال کشور، رتبه خوبی را کسب کردیم.

وی تصریح کرد: میانگین نرخ بیکاری در کهگیلویه وبویراحمد 8,3 درصد اعلام شد در حالی که میانگین کشوری نزدیک به عدد 9 است.

شریف پور عنوان کرد: برای تحقق اهداف استان در حوزه اقتصادی، استاندار بر راهبرد رشد اقتصادی یعنی شناسایی فرصت ها و ظرفیت های سرمایه‌ گذاری جدید و استفاده بهتر از منابعی که در اختیارداریم و تسهیل گری و رفع موانع تولید به عنوان محورهای اصلی تاکید دارد.

وی بیان کرد: استاندار کهگیلویه وبویراحمد تاکید دارد از سویی تمرکز دستگاه های اجرایی به خصوص اقتصادی به سمت بهره ‌وری سوق داده‌ شود تا سهم بهره‌ وری در رشد اقتصادی استان نسبت به گذشته بیشتر شود و رشد هشت درصدی محقق گردد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه وبویراحمد اعلام کرد: در همین راستا همایشی تخصصی در استان خواهیم داشت که در آن از سرمایه گذاران خارجی، ملی و همچنین استانی دعوت می‌شود.

شریف پور اظهار داشت: فرصت‌ها، محورها، شاخص های سرمایه گذاری و عوامل بنیادی اثر گذار استان احصاء و در قالب بسته ای در اختیار سرمایه گذاران قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: برای معرفی ظرفیت‌های استان و جذب سرمایه گذار در حوزه اقتصادی، سایت اطلس سرمایه گذاری همراه با اطلاعات، آمار و داشته های استان در بخش های مختلف طراحی و راه اندازی خواهد شد.

انتهای پیام/ن

مقاله اصلی