جزئیات اتصال 42 درصدی مشمولان به سامانه مودیان سازمان مالیاتی

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه تعداد مودیان متصل به سامانه مودیان نسبت به کل مودیان ۴۲ درصد است گفت: تعداد مودیان بالقوه که باید به سامانه متصل شوند ۲۴۰ هزار نفر است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سیدهادی سبحانیان رئیس سازمان امور مالیاتی با اشاره به اقدامات سازمان امور مالیاتی در راستای اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی گفت: در حوزه سامانه مودیان با قدرت کار را جلو می‌بریم. خواسته ما این است که رسانه‌ها این کار را تسهیل کنند چرا که عده‌ای با ابزارهای مختلف در مسیر شفافیت سنگ اندازی می‌کنند.

وی تاکید کرد تعداد صورت حساب ها 979 میلیون صورت بوده است و 238 میلیون صورت حساب نوع یک بوده است. یعنی با تفسیری ترین شکل ممکن که در آن اطلاعات فروشنده و خریدار، مبلغ فروش و برخی شاخص‌های اطلاعاتی دیگر به طور کامل ثبت می‌شود.

انتقاد صریح رئیس سازمان مالیاتی از معافیت 500 هزار میلیارد تومانی شرکت‌ها

با توجه به اطلاعات اعلام شده از سوی رئیس سازمان امور مالیاتی، تعداد اتصال مودیان حدود 99 هزار مورد است. بالغ بر 88 درصد مالیات مودیانی که متصل هستند را نیز می‌توان از همین مسیر وصول کرد. تعداد مودیان متصل نسبت به کل مودیان 42 درصد است. تعداد مودیان بالقوه که باید به سامانه متصل شوند 240 هزار نفر است.

84 هزار صورت حساب توسط خود مودی و شرکت‌های معتمد 15 هزار و 53 صورت حساب توسط واحدهای دولتی صادر شده است. اراده ما بر اتصال شرکت‌های دولتی است و ذی‌حسابان آنها نباید هزینه‌های بدون صورت حساب آنها را بپذیرند.

اتصال بیش از 5 هزار شخص حقیقی پس از فراخوان

لازم به ذکر است که پیش از این مهدی موحدی سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور نیز در خصوص آمار اتصال مودیان به سامانه مودیان گفته بود که از تاریخ اول آبان ماه 1401 تا به الان تعداد مودیان متصل به سامانه مودیان که حداقل یک صورت حساب صادر کردند، 90 هزار و 664 مودی است.

از این تعداد حدود 6 هزار و 304 مودی شخص حقیقی و مابقی حقوقی هستند. از اول دی ماه 26 هزار 693 نفر به سامانه مودیان اضافه شدند. از این عدد تقریبا 5 هزار و 278 نفر از مودیان شخص حقیقی بودند.

انتهای پیام/

مقاله اصلی