ثبات قیمت ارز و تغییر محدود بهای سکه در معاملات امروز

ثبات قیمت ارز و تغییر محدود بهای سکه در معاملات امروز

قیمت دلار در معاملات امروز هفتم دی، نسبت به روز معاملاتی گذشته بدون تغییر باقی ماند.

ثبات قیمت ارز و تغییر محدود بهای سکه در معاملات امروز

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، دلار امروز در مرکز مبادله ارز و طلا در بخش اسکناس، ۴۲ هزار و ۹۳۳ تومان و در بخش حواله‌ ۳۹ هزار و ۳۱ تومان کشف قیمت شد‌.
دلار در ‌‌صرافی‌ها امروز در زمان تنظیم گزارش، به نرخ ۴۲ هزار و ۵۰۳ تومان خریداری و با نرخ ۴۳ هزار و ۱۳۸ تومان فروخته شد.
همچنین ‌یورو امروز در صرافی‌ها با نرخ توافقی به قیمت ۴۷ هزار و ۷۰۶ تومان معامله شد، اسکناس درهم امارات ۱۱ هزار و ۶۹۰ تومان ارزش‌گذاری شد.
بررسی میدانی بازار ارز نشان می‌دهد‌،‌ دلار آزاد امروز توسط دلالان مقابل صرافی‌ها ۴۹ هزار و ۷۱۰ تومان معامله شد؛ معاملات دلار در بازار غیررسمی طی یک هفته گذشته کاهشی بوده است، در جریان معاملات امروز نرخ دلار در بازار بدون تغییر باقی ماند.
* آخرین قیمت انواع سکه و طلا
با توجه به آنکه طلافروشان باید از یکم دی‌ماه وارد سامانه مؤدیان مالیاتی شوند و معاملات خود بابت شفافیت بیشتر را ثبت کنند، چندی روزی است برخی محدود از ‌طلافروشان در اعتراض به این شفافیت مالی و در راستای فرار مالیاتی، خرید و فروش طلا را انجام نمی‌دهند؛ در شرایطی که همه کارگران و کارمندان مالیات می‌پردازند، فرار از پرداخت محدود مالیات توسط طلافروشان، جای تأمل دارد.

مالیات 75 درصد طلافروشان در سال از صفر تا حداکثر 15 میلیون تومان است، یک کارگر و کارمند در طول سال‌ بیشتر از طلا‌فروش مالیات می‌دهد.

امروز در میدان فردوسی سکه طرح قدیم‌‌ به نرخ ۲۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان داد و ستد شد، همچنین سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز با افزایش ۹۰ هزار تومانی به قیمت ۲۹ میلیون و ۴۹۶ هزار تومان معامله شد.

نیم سکه در بازار به نرخ ۱۵ میلیون و ۵۹۰ هزار تومان داد و ستد شد، ربع سکه به قیمت ۱۰ میلیون و ۴۴۵ هزار تومان عرضه شد؛ همچنین هر سکه یک گرمی به نرخ ۵ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شد.
هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز ۲ میلیون و ۴۹۸ هزار تومان در هر گرم قیمت‌گذاری شد‌، همچنین امروز هر مثقال طلای ۱۸ عیار‌، ۱۰ میلیون و ۸۵۴ هزار تومان نرخ‌گذاری شد؛ نرخ طلای آب شده نیز هر مثقال ۱۰ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان بوده است.
در حال حاضر هر اونس طلا (معادل ۳۱.۱۳۲گرم)، با افزایش ۷ صدم درصدی، ۲۰۷۵ دلار است.
پایان پیام/

مقاله اصلی