تزریق یک‌هزار و 600 میلیارد تومان اعتبار به شهرداری‌ها و دهیاری‌های زنجان

استاندار زنجان گفت:تزریق یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار توسط امور مالیاتی به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان بی‌نظیر است و تاکنون دهیاری‌های استان همچین اعتباری را به خود ندیده بودند.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان ، محسن افشارچی صبح امروز در حاشیه جلسه با مدیران استان در جمع خبرنگاران با قدردانی از حمایت‌های اداره‌کل امور مالیاتی استان زنجان از شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان اظهار داشت: تاکنون دهیاری‌های استان به این مقدار تزریق پول مشاهده نکرده‌ بودند.

وی بیان کرد: تزریق یک هزار و 600 میلیارد تومان اعتبار به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان بی‌نظیر است و به جد می‌گویم که تاکنون دهیاری‌های استان همچنین پولی را به خود ندیده بودند.

استاندار زنجان با بیان اینکه یکی از اولویت‌های اصلی برای پیشبرد پروژه‌های عمرانی در سطح شهرها و روستاها اعتبار است، گفت: خوشبختانه با این تزریق اعتبار از محل ارزش افزوده قطعاً در توسعه روستاها و شهرهای استان نقش اساسی ایفا خواهد کرد. اگر مردم این تزریق اعتبار به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را لمس کنند رغبت بیشتری برای پرداخت مالیات به خرج می‌دهند و به عبارتی دیگر باید پرداخت مالیات صرف آبادانی و رفاه شود و این موضوع را مردم از نزدیک لمس کنند.

اختصاص 67 درصد بودجه شهرداری اردبیل به فعالیت‌های عمرانی

وی با بیان اینکه دوندگی‌های بسیار زیادی انجام شد تا مالیات چند شرکت به استان برگردد، عنوان کرد: خوشبختانه چند مورد قطعی شده که همین موضوع سبب افزایش وصولی‌های مالیاتی در استان شده و امیدواریم چند مورد دیگر هم در سال آینده رخ دهد. یک پرونده بزرگ هم در حال انتقال به زنجان است که اگر رخ دهد سهم 10 درصدی را از وصول مالیات استان خواهد داشت.

افشارچی در پایان با اشاره به اینکه فرار مالیاتی آنچنانی در استان وجود ندارد و خوشبختانه فرهنگ مالیات در استان نهادینه شده است، گفت: از بازگشت مالیات چند شرکت بزرگ به استان بسیار خوشحالیم و باید این اتفاق در چندین سال گذشته رخ می‌داد.

انتهای پیام/ن

مقاله اصلی