بیش از ۳۴هزار میلیارد ریال به شهرداریهای قزوین پرداخت شد

بیش از ۳۴هزار میلیارد ریال به شهرداریهای قزوین پرداخت شد

بیش از ۳۴هزار میلیارد ریال به شهرداریهای قزوین پرداخت شد

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین گفت: در سال ۱۴۰۲بیش از ۳۴ هزار و ۲۶۸ میلیارد ریال به شهرداریها، دهیاریها و فرمانداریهای استان پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ سید محمود موسوی صانع، مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین گفت: تخصیص عوارض شهرداری ها و دهیاریهای استان در سال ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۶ درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: در سال ۱۴۰۲ از محل مشارکت مردم استان در پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، بیش از ۳۴ هزار و ۲۶۸ میلیارد ریال به حساب شهرداری ها، دهیاری ها و فرمانداریهای استان به صورت مستقیم واریز شده است و بخشی از اقدامات اجرایی و عمرانی که مردم عزیز ما در این مناطق مشاهده می کنند از محل این مشارکت است.

موسوی با اشاره به اینکه یک درصد از درآمد ارزش افزوده به بخش سلامت اختصاص پیدا می کند، تصریح کرد: درآمدهای حاصل از مالیات بر ارزش افزوده نقش موثری در تحول نظام سلامت، به‌ خصوص در مناطق محروم، روستایی و عشایری ایفا می کند و در همین راستا سال گذشته با افزایش ۱۵۸ درصدی، ۶ هزار و ۴۲۴ میلیارد ریال به بخش سلامت قزوین اختصاص یافت.

مدیرکل امور مالیاتی قزوین با اشاره به رشد ۷۳ درصدی سهم ورزش استان از محل ارزش افزود، خاطرنشان کرد: همچنین در دوازده ماهه امسال از محل عوارض ارزش افزوده، ۱۲۱۱ میلیارد ریال جهت توسعه ورزش همگانی، ورزش روستایی و عشایری، زیر ساخت های لازم در حوزه معلولان و جانبازان، اختصاص یافت.

به گفته موسوی صانع، عوارض وصول شده مالیات بر ارزش افزوده در هر شهر و شهرستان جهت عمران و آبادانی همان منطقه مصرف می شود که همین مساله گویای این واقعیت است که تلاش شهروندان مناطق یاد شده در تحقق درآمدهای مالیاتی رابطه مستقیمی با توسعه و پیشرفت آن شهر خواهد داشت.

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین، مالیات را از درآمدهای پایدار دانست و اظهار کرد: درآمدهای حاصل از مالیات در قالب ارایه خدمات اجتماعی و رفاهی و در شکل های مختلف دوباره به مردم باز می گردد و بدون شک هزینه کرد آن در بخش های مختلف اجتماعی و خدماتی مانند ورزش، سلامت و انواع خدمات شهری دیگر می توان در راستای ارتقای فرهنگ مالیاتی گام های موثری برداشت.

۴۶

منبع