برقراری عدالت مالیاتی مهم‌ترین دغدغه فعالان بخش صادرات است

استاندار خراسان شمالی گفت: برقراری عدالت مالیاتی مهم‌ترین دغدغه فعالان بخش صادرات است و باید در همه صنوف و مشاغل این موضوع رعایت شود.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، محمدرضا حسین‌نژاد امروز در نشست اعضای کانون کارآفرینان برتر خراسان شمالی رسیدگی به دغدغه‌های صادرکنندگان و کارآفرینان استان را از اولویت‌های دولت دانست و اظهار داشت: با توجه به اینکه یکی از دغدغه‌های مهم صادرکنندگان و کارآفرینان تعهدات ارزی است، ما نیز این موضوع را در جلسه هیئت دولت مطرح کردیم که امیدواریم به‌زودی شاهد گشایش‌هایی در این حوزه باشیم.

استاندار خراسان شمالی در ادامه افزود : در دو سال گذشته بیشترین تمرکز دولت بر ارتباط استان‌ها برای صادرات به کشورهای همسایه بود که این موضوع می‌تواند گام مهمی برای افزایش صادرات و همچنین توسعه استان تلقی شود.

وی برقراری عدالت مالیاتی را ضروری و یکی از دغدغه‌های مهم صادرکنندگان و کارآفرینان دانست و گفت : بررسی دقیق‌تر موضوع مالیات در راستای شفافیت اظهارنامه‌ها باید انجام شود، زیرا در مسیر افزایش تولید، افزایش مالیات توجیه ندارد .

حسین‌نژاد توسعه راه‌ها را یکی دیگر از عوامل توسعه استان خواند و افزود: در این راستا امیدواریم پروژه‌ی محور بجنورد به جنگل گلستان تا شهریورماه سال آینده در محدوده خراسان شمالی به بهره‌برداری برسد.

استاندار خراسان شمالی توجه به کانون کارآفرینان برتر در حوزه فرهنگی را لازم و ضروری دانست و گفت: در بخش فرهنگی این کانون باید بتواند راهنمای خوبی برای مردم باشد و با یک حرکت حساب شده و درست، حلقه اتصال بخش دولتی و مردم باشد.

وی تحول در تولید و حمایت خاص از تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان را مورد توجه قرار داد و گفت: در حوزه مالیات نیز اصناف و شرکت‌ها تنها 8 درصد مالیات را پرداخت می‌کنند و بیشترین بار بر دوش صنایع بزرگ است که با دستور کار کارشناسی شده، درصدد هستیم فشار بر روی تولیدکنندگان و صادرکنندگان را کاهش دهیم.

در ادامه ناصر فخر موحدی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی، حوزه تعهدات ارزی، بانکی و مالی را جزو مهم‌ترین دغدغه‌های کارآفرینان عنوان کرد و افزود: یکی از اقدامات کارفرینان برتر می‌تواند رسیدگی به واحد‌هایی باشد که با ظرفیت کامل کار نمی‌کنند که در صورت به‌کار بستن تمام ظرفیت واحدهای تولیدی می‌توانیم افزایش صادرات را شاهد باشیم.

وی در پایان ضمن تقدیر از کانون کارآفرینان برتر خراسان شمالی گفت: با توجه به پویایی مجموعه کارآفرینان تفکر و تعمیق در پیگیری امور و ارائه راهکار خصوصیت بارز این مجموعه است که می‌تواند راهگشا بسیاری از موضوعات باشد.

انتهای پیام/

مقاله اصلی