انتقاد رئیس اتاق بازرگانی از بانک‌ها برای عدم تامین سرمایه در گردش

انتقاد رئیس اتاق بازرگانی از بانک‌ها برای عدم تامین سرمایه در گردش

رئیس اتاق بازرگانی گفت: با همه توقعی که از بانک ها وجود دارد، متاسفانه بانک‌ها در تامین نقدینگی برای واحدهای تولیدی همکاری خوبی ندارند و بیشتر به پرداخت تسهیلات تکلیفی دولت را می پردازند و مجالی برای اینکه در کنار واحدهای تولیدی باشند، باقی نمی‌ماند‌

انتقاد رئیس اتاق بازرگانی از بانک‌ها برای عدم تامین سرمایه در گردش

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، صمد حسن زاده امروز در یکصد و هجدهمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که بعد از هشت ماه توقف در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، گفت: ان شالله نتایج این جلسات رفع مشکلاتی باشد که بعضا موجب نگرانی برای مردم شده است.

وی خطاب به وزیر اقتصاد گفت: با همه توقعی که از بانک‌ها وجود دارد، متاسفانه بانک‌ها در تامین نقدینگی برای واحدهای تولیدی همکاری خوبی ندارند و بیشتر به پرداخت تسهیلات تکلیفی دولت را می پردازند و مجالی برای اینکه در کنار واحدهای تولیدی باشند، باقی نمی‌ماند‌ و این در حالی است که بیشتر واحدهای تولیدی کشور واحدهای کوچک و متوسط هستند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: لذا لازم است همکاری بیشتری در این زمینه انجام شود تا منجر به توقف واحدهای اقتصادی نشود.

وی همچنین بیان داشت: انتظار فعالیت اقتصادی در خصوص مطالبات مالیاتی آن است که با واحدهای تولیدی همکاری بیشتری انجام شود و فرصت پرداخت بدهی های مالیاتی تمدید شود.

پایان پیام/

مقاله اصلی