افزایش 25 درصدی معافیت مالیاتی کارکنان و کارمندان

افزایش 25 درصدی معافیت مالیاتی کارکنان و کارمندان

رئیس سازمان امور مالیاتی از قبول پیشنهاد این سازمان به رئیس جمهور و تأیید افزایش سقف معافیت مالیاتی کارکنان و کارمندان در سال آینده خبر داد.

افزایش 25 درصدی معافیت مالیاتی کارکنان و کارمندان

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در نسخه اولیه لایحه بودجه 1403 که بخش اول آن از سوی دولت به مجلس ارائه شده است، سقف درآمد معاف از مالیات ماهانه کارکنان و کارمندان ماهانه 10 میلیون تومان بود که برخی کارشناسان معتقد بودند، با توجه به نرخ تورم، این سقف باید افزایش یابد.

در این زمینه سید محمد هادی سبحانیان رئیس سازمان امور مالیاتی کشور امروز اعلام کرد، با پیشنهاد سازمان امور مالیاتی و تأیید رئیس جمهور، قرار است، سقف معافیت مالیاتی کارکنان، کارمندان، اصناف و مشاغل در لایحه بودجه 1403 افزایش یابد.

همچنین پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان امور مالیاتی اعلام کرد، شنیده‌ها حاکی از آن است که نحوه مالیات‌ستانی در سال 1403 در حال اصلاح است و سازمان امور مالیاتی پیشنهاد کرده است که سقف مالیاتی کارکنان و کارمندان با افزایش 25 درصدی از 10 میلیون تومان به 12 و 500 هزار تومان در ماه افزایش یابد و نیز سقف معافیت مالیاتی اصناف و مشاغل با افزایش 110 درصدی از 47 میلیون و 500 هزار تومان در سال به 100 میلیون تومان افزایش پیدا کند.

به گزارش فارس، این تصمیمات در راستای تحقق عدالت مالیاتی و کاهش فشار به اقشار کم‌درآمد اتخاذ می‌شود و سیاست دولت در لایحه بودجه تحقق رشد 49.8 درصدی درآمد مالیاتی در سال آینده از محل شناسایی پایه‌های جدید و فراریان مالیاتی گرفته شده است.

پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

مقاله اصلی