اعزام 1100 زائر قزوینی به حج تمتع

مدیرکل حج و زیارت استان قزوین از اعزام و تشرف ۱۱۰۰ نفر از هم‌استانی‌ها به سفر معنوی حج تمتع در سال جاری خبر داد.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین،‌ بشیر سلیمی امروز در نشست با معاونان و کارکنان حج و زیارت استان قزوین که در سالن اجتماعات حج و زیارت استان برگزار شد، اظهار داشت: بر مبنای سهمیه‌بندی صورت‌گرفته در سطح کشور تا پایان سال جاری 1100 نفر از هم‌استانی‌ها به سفر معنوی حج تمتع اعزام و مشرف خواهند شد.

وی با بیان اینکه اعزام حجاج قزوینی از 5 خردادماه آینده شروع می‌شود، گفت: حجاج قزوینی اعزام‌شده به حج تمتع در 7 کاروان مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند که طبق بررسی صورت‌گرفته هر کاروان بین 150 تا 160 نفر حاجی را با خود به سرزمین وحی خواهد برد.

سلیمی اضافه کرد: کسانی که برای نخستین‌بار عازم سفر معنوی حج می‌شوند، ممکن است با فضای کشور عربستان و همچنین اعمال و فرائض معنوی حج آشنایی نداشته باشند و به همین خاطر آموزش جامع حجاج باید اولویت نخست مدیران کاروان‌ها باشد و نباید هیچ‌کدام از حجاج از حضور در دوره‌های آموزشی یادشده معاف شوند.

وی آماده‌سازی ذهنی و روانی حجاج را مهمترین دستور کار برنامه‌های آموزشی پیش از عزیمت حجاج دانست و ادامه داد: بدون شک در چنین سفری مشکلات، دردسرها و ناملایماتی برای کاروان‌ها ایجاد می‌شود، به همین خاطر مدیران و مسئولان این 7 کاروان باید نهایت بردباری و سعه صدر را داشته باشند و قدرت تطبیق خود با شرایط سفر را بیشتر کنند.

مدیرکل حج و زیارت استان قزوین با اشاره به اهمیت انتخاب مسئولان کاروان‌ها و اثر عملکرد آنها در روحیه حجاج تصریح کرد: کسانی که به عنوان خادم کاروان‌ها برگزیده می‌شوند، باید خوش‌خلق‌ترین و صبورترین افراد باشند و باید چنین افرادی نسبت به جایگاه خود به صورت کامل توجیه شوند تا بهترین شرایط برای سفر حجاج مهیا شود.

815 زائر کاشانی به حج تمتع اعزام می‌شوند

سلیمی ادامه داد: اگر در این سفر خدماتی به زائران و حجاج ارائه می‌شود، این خدمات بدون منت باید باشد، چون خدمت به زائران خدا یک توفیق معنوی بی‌نظیر است که نصیب هر کسی نمی‌شود. بنابراین ما باید منت‌گزار زائران و حجابی باشیم که ما را به عنوان خادم خود قبول کرده‌اند و اگر برعکس این رفتار کنیم، به ارزش‌‌های حج پی نبردیم.

انتهای پیام/

مقاله اصلی