استاندار کرمان: 6 هزار میلیارد تومان مازاد درآمد مالیاتی استان کرمان است

استاندار کرمان با بیان اینکه ۶ هزار میلیارد تومان مازاد درآمد مالیاتی استان در سال جاری است، گفت: پیگیر هستیم که این درآمد مالیاتی به استان کرمان برگردد.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمدرضا سلیمانی، مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان صبح امروز در شورای اداری استان کرمان که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان و حجت‌الاسلام والمسلمین درویشیان، رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور در سالن شهید مرتضوی برگزار شد، با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی، اظهار داشت: کارهای بزرگی برای توسعه استان انجام شده که یک نمونه آن گازرسانی به استان است که در حال حاضر از میانگین کشوری بالاتر هستیم.

وی با بیان اینکه دهه فجر انقلاب اسلامی فرصتی برای معرفی و تبیین دستاوردها و پیشرفت‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی است، گفت: نرخ بیکاری استان کاهش خوبی داشته و به 7.4 درصد رسیده که حدود 4 درصد کاهشی بوده است.

استاندار کرمان در این جلسه با اشاره به اینکه استان کرمان در اقتصاد کشور نقش مهمی دارد، افزود: پروژه‌‌‌های زیادی در دهه فجر امسال در سراسر استان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه استان کرمان تلاش می‌کند تا در تولید مرغ به خودکفایی برسد و کارهای خوبی در این حوزه انجام شده است، ادامه داد: در پروژه‌های زیرساختی آب، برق و گاز اقداماتی زیادی در سال‌های اخیر در استان انجام شده و این اقدامات همچنان ادامه دارد و کار متوقف نشده است.

افتتاح بیش از 168 میلیارد پروژه محرومیت‌زدایی دهه فجر در جنوب استان کرمان + تصاویر 1020 پروژه دهه فجر در استان کرمان افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود

فداکار با اشاره به اینکه در طرح نهضت ملی مسکن نیز اقدامات خوبی در استان انجام شده است، گفت: تا نوروز امسال حداقل 10 هزار قطعه زمین در قالب طرح نهضت ملی مسکن به متقاضیان واگذار می‌شود.

وی با بیان اینکه 88 درصد اشتغال استان کرمان در بخش خصوصی است و شرکت‌ها سرمایه‌گذاری خوبی داشتند، افزود: بیش از 100 هزار میلیارد تومان پروژه توسط بخش خصوصی در استان در حال اجرا است که تا پایان همین دولت به بهره‌برداری می‌رسند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه حدود 6 هزار میلیارد تومان مازاد درآمد مالیاتی استان کرمان در سال جاری است، بیان کرد: در حال پیگیری هستیم که این درآمد مالیاتی به استان برگردد و بخشی از آن در طرح‌های زیرساختی هزینه شود.

وی با بیان اینکه استان کرمان نیازمند این اعتبار است و در جلسات متعددی این موضوع را پیگیری کرده‌ایم، گفت: روزانه سه کلاس درس در استان کرمان افتتاح می‌شود که کار بزرگی در حوزه مدرسه‌سازی در استان است.

انتهای پیام/511/

مقاله اصلی