احکام مالیاتی تبصره‌ی ۱۴ بودجه‌ ۱۴۰۱ ابلاغ شد

احکام مالیاتی تبصره‌ی ۱۴ بودجه‌ ۱۴۰۱ ابلاغ شد

سازمان امور مالیاتی کشور، احکام مالیاتی و آیین نامه اجرایی تبصره ۱۴ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور را جهت اجرا به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، داوود منظور رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در راستای تحقق شعار دولت مردمی برای برقراری عدالت مالیاتی و توسعه مناطق مختلف کشور، بخشنامه احکام مالیاتی آئین نامه اجرایی تبصره ۱۴ ماده واحده قانون بودجه ۱۴۰۱ کل کشور را به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور جهت اجرا ابلاغ کرد.

بر این اساس، درصدی از مالیات بر ارزش افزوده کالاها و خدمات به منابع مالی مجموعه شهرداری‏‌ها و دهیاری‌ها در جهت توسعه زیرساخت‌ها و خدمات رفاهی به مردم اختصاص می‌یابد که اجرای صحیح آن، به رشد و توسعه و آبادانی شهرها و روستاها منجر می‌شود.

افزون بر این، عملکرد و اقدامات شهرداری‏‌ها در خصوص نحوه هزینه درآمدهای مالیاتی، علاوه بر تحقق اهداف و سیاست‏‌های کلان نظام در زمینه قطع وابستگی به درآمدهای نفتی و اتکای حداکثری بودجه به درآمدهای پایدار مالیاتی، به طور مستقیم موجب افزایش دسترسی شهرداری‏‌ها به منابع پایدار مالی حاصل از مالیات بر ارزش افزوده خواهد شد.

مقاله اصلی