اتصال تمامی کارتخوان‌ها به سامانه مودیان سازمان مالیاتی/ تفکیک حساب‌های تجاری و غیرتجاری تمام شد

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی گفت: با مصوب شدن قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان از مرداد ماه ۱۴۰۱ تمام دستگاه های کارتخوان به پرونده مالیاتی متصل شدند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مهران محرمیان، معاون فناوری های نوین بانک مرکزی با اعلام اینکه تمامی کارتخوان‌ها به سامانه مودیان سازمان مالیاتی متصل هستند، گفت: در شبکه پرداخت کشور شفاف‌سازی صورت گرفته است و تعداد سرانه دستگاه کارتخوان در کشور ما جزو بهترین‌ها در جهان است.

شناسایی بیش از 13 میلیون حساب تجاری

وی افزود: شمولیت مالی ما جزو بهترین‌ها در دنیاست و در سطح یک قرار می‌گیرد یعنی هم‌سطح کشورهای اروپای غربی و آمریکای شمالی که در گزارش‌های جهانی هم به این نکته اشاره شده است.

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی تصریح کرد: با مصوب شدن قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان از مرداد ماه 1401 تمام دستگاه های کارتخوان به پرونده مالیاتی متصل شدند.

وی با اعلام اینکه تفکیک حساب‌های تجاری و غیرتجاری به سرانجام رسید، گفت: اتصال ابزار‌های پرداخت به پرونده‌های مالیاتی اقدام مهمی بود که در این دوره انجام و باعث افزایش شفافیت شد. البته از مرداد 1401 هیچگونه ابزار پرداختی نداشتیم که به پرونده مالیاتی متصل نباشد.

محرمیان افزود: جداسازی حساب‌های تجاری از غیرتجاری نیز انجام گرفت و تمام بانک‌ها در این زمینه فعال شدند. مشوق‌هایی نیز برای فعالانی که با شفافیت کار می‌کنند درنظر گرفتیم که با آسودگی خیال، بیش از پیش از ابزار‌های پرداخت بهره ببرند.

انتهای پیام/

مقاله اصلی