ابلاغ اصلاحات جدید قانون مالیات بر ارزش افزوده

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با صدور بخشنامه ای، قانون اصلاح بند «ب» ماده (۳۹) قانون مالیات بر ارزش افزوده را جهت اجرا به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ کرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، داود منظور رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در ابلاغیه خود خطاب به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور اعلاک کرده است که به پیوست «قانون اصلاح بند «ب» ماده (39) قانون مالیات بر ارزش افزوده» که در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ 1401/11/06 مجلس شورای اسلامی تصویب شده و در تاریخ 1401/11/18 به تأیید شورای محترم نگهبان رسیده و طی نامه شماره 219726 مورخ 1401/11/27 رئیس محترم جمهور ابلاغ گردیده است، برای اجرا ارسال می‌شود.

براساس اصلاحات انجام شده در این بند از قانون مالیات بر ارزش افزوده و در بند «ب» ماده (39) قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 1٤00/3/2 عبارت «به نسبت دوازده درصد (12) سهم کلان شهرها پنجاه و سه درصد (53) سهم سایر شهرها و سی و پنج درصد (35) مهم روستاها و مناطق عشایری و بر اساس شاخصهای جمعیت و توسعه نیافتگی» مذکور در بند «الف» این ماده توزیع گردد.

وضع مالیات 16برابری بر سیگار وارداتی از امسال

دستور العمل اجرائی این بند توسط وزارت کشور با همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه و ابلاغ می‌شود جایگزین عبارت «براساس شاخص جمعیت میان شهرداریها دهیاریها روستاهای فاقد دهیاری و مناطق عشایری توزیع گردد» می‌شود.

مالیات , مالیات بر ارزش افزوده ,

انتهای پیام/

مقاله اصلی